BURSA
Giriş Tarihi : 23-06-2022 10:51   Güncelleme : 23-06-2022 10:51

İlk yatırım Osmangazi'ye

Yenilenen yüzü ve kimliğiyle Bursa basınının önüne çıkan Uludağ Elektrik’in deneyimli CEO’su İsmail Ergüneş, kentte gerçekleştirecekleri projeleri sıralarken, ilk hedeflerinin Osmangazi olduğunu belirtti.

İlk yatırım Osmangazi'ye

Elif ASLAN/ÖZEL HABER

Uludağ Enerji CEO’su İsmail Güneş a gazeteye özel açıklamalarda bulundu. Bursa’ya karşı çok büyük sorumluluk içinde olduklarını söyleyen Ergüneş, “Bursa bizim bölgemizdeki en önemli ve hizmetimizin en kıymetli parçası dolayısıyla Bursa'ya karşı çok büyük sorumluluğumuz var. Birinci önceliğimiz şehirde mümkün olduğu kadar alabileceğimiz her yeri yer altına alıp enerji sürekliliği konusunda hizmet seviyemiz en üstte çıkarmaya çalışıyoruz.  İkincisi, hizmet noktalarımızı mümkün olduğu kadar müşterilerimize en yakın ve en hızlı olacak şekilde kurgulamaya o alt yapıyı oluşturmaya çalışıyoruz. Üçüncüsü de, dijital bir çağdayız, temel amacımız, mümkün olduğu kadar Bursa'da müşterilerimizi şirketimize fiziksel olarak gelme ihtiyacı duyurmadan uzaktan her türlü işlemlerini yapabileceği, isterlerse şirketimizde onlara bir telefonla ulaşıp ve işlerini takip edebilecekleri temas noktaları da oluşturmak. Bursa'da hem teknik anlamda hem de müşteri memnuniyeti anlamında hizmet kalitemizi en üstte çıkarmak isteriz" dedi.

EN HIZLI DÖNÜŞLÜ PROJE

Şehirde yatırım noktasında Osmangazi’ye özel planlarının olduğunu söyleyen Ergüneş, “Küçükbalıklı başta olmak üzere o bölgede şebekeleri yer altına alıyoruz. Çünkü orada üretim işletmesi de var, dolayısıyla en büyük projemiz orası. Orayı yenileyeceğiz.  Şu an açıkçası Bursa'daki en hızlı yaraya çözüm olacak müşteriye en hızlı dönüş olacak projemiz bu” ifadelerini kullandı.

ÖRNEK ŞİRKET ULUDAĞ

“Daha da fazla toplumla, müşteriyle içinde bulunduğu sistemle, paylaşımı, sorumluluk projeleri, işlerinin daha çok arttığı bir dönem muhtemelen bizi önümüzdeki dönemde bekliyor” diyen Ergüneş, “Yapıyı buna göre biz kurumsal sürdürülebilirlik birimi oluşturuyoruz. Şirketin içerisinde bunu sadece bir misyon, vizyon çalışması değil, tam tersi şirketimizin bütün operasyonlarında benimsenen temel ilke hâline getireceğiz. Yaptığımız her işi sürdürebilirlik perspektifinden değerlendireceğiz. Şirketimiz hem Bursa hem Türkiye hem de dünya için Uludağ örnek bir şirket olur. Kazandıklarıyla da toplumla Bursa’yla daha fazla paylaşmış olur” dedi.

KURUMSAL KİMLİK DÖNÜŞÜMÜ

Tüm dünya iklim krizinin etkilerini yaşamaya devam ediyor. Kimi zaman deniz yüzeyinde müsilaj olarak görülen kimi zaman da dolu olup tüm camları kıran iklim krizine karşı, dünya çapında daha emin adımlar atılmaya başlandı. 2022 yılının ilk yarısında Uluğ Enerji (Uludağ Dağıtım ve Perakende Satış Hizmetleri A.Ş.) paylarının tamamı uluslararası sürdürülebilir altyapı yatırım fonu Actis’e devredilirken Uludağ Enerji CEO’su İsmail Ergüneş kurumsal kimliklerini yenilediklerini düzenlenen “Hayata Güç Veriyoruz” basın toplantısıyla duyurdu. Ergüneş, “Küresel çapta sürdürülebilirlik, yenilenebilir enerji gibi çevreye duyarlı değerleri benimsemiş ve bu alanda deneyime sahip bir yatırım fonu olan Actis ile değerlerimiz ve vizyonlarımızın orta noktada kesişmesinden oldukça memnunuz. Küresel sürdürülebilirlik liderleri arasında ülkemizi temsil etme hedefimizi koruyoruz” dedi. (İHA)