EKONOMİ
Giriş Tarihi : 02-12-2021 16:02   Güncelleme : 02-12-2021 16:50

‘İK’le kariyer yolculuğuna…

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi öncülüğünde Uludağ Üniversitesi ve İnsan Kaynakları Yöneticileri Derneği arasında işbirliği protokolü imzalandı. İK sektörü profesyonelleri ve öğrencilerin buluştuğu projede öğrencilerin kariyer ve staj imkânı arttırılması hedefleniyor.

‘İK’le kariyer yolculuğuna…

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi öncülüğünde Uludağ Üniversitesi ve İnsan Kaynakları Yöneticileri Derneği arasında işbirliği protokolü imzalandı. İK sektörü profesyonelleri ve öğrencilerin buluştuğu projede öğrencilerin kariyer ve staj imkânı arttırılması hedefleniyor. Bursa'da üniversite öğrencisi ve mezunlarına fırsat eşitliği sağlanarak, gençlerin etkin şekilde çalışma hayatına dâhil olabilmelerinin teminine yönelik amaçlanan proje kapsamında bir araya gelen Uludağ Üniversitesi Ali Osman Sönmez Meslek Yüksek Okulu ve İnsan Kaynakları Yöneticileri Derneği işbirliği protokolü imzalandı. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi öncülüğünde Türkiye'nin dört bir yanındaki gençlere imkan sağlayan proje kapsamında bir araya gelen Uludağ Üniversitesi SBMYO Müdürü Prof. Dr. Özhan Çetinkaya ve İKAYDER Başkanı Dr. Bülent Öz işbirliği protokolünü birlikte imzaladılar.

ÜNİVERSİTE VE İKAYDER İŞBİRLİĞİ

Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Yalın Korukçu ile birlikte İKAYDER Yönetim Kurulu Üyeleri Hüsniye Mutlu, Mustafa Candar ve Secret CV Bölge Müdürü Reyhan Soykar'ın bulunduğu işbirliği protokolü ımza töreninde konuşan Uludağ Üniversitesi SBMYO Müdürü Prof.Dr. Özhan Çetinkaya, programın İşletme Yönetimi, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları ile Pazarlama programlarındaki öğrencilerin “Kariyer Planlama ” derslerinde sektör profesyonelleri ile bir araya gelmeleri, sektörel tecrübelerin aktarılması, öğrencilere staj ve kariyer imkânları sağlama ve meslek mensuplarının sürekli mesleki geliştirme eğitimlerini kapsadığına dikkat çekti. Çetinkaya, "Herşey öğrencilerimiz için. Çünkü kaynağımız öğrenciler. Umarım güzel çıktılar elde ederiz" diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi öncülüğünde programı yürüyüşlerine vurgu yapan İnsan Kaynakları Yöneticileri Derneği Başkanı Dr. Bülent Öz de yaptığı açıklamada şunları söyledi:

ÖĞRENCİLERE STAJ VE KARİYER PLANLAMA DESTEĞİ

"Öğrencilerimizin kariyer hayatlarına doğru bir şekilde hazırlanabilmeleri için İKAYDER tarafından konferans, panel, seminer, çalıştay ve diğer eğitim faaliyetlerine destek vermeyi amaçlıyoruz. Bu noktada İKAYDER olarak, öğrencilerin staj, kariyer veya iş yeri eğitim ihtiyacı olanların başvurusunu internet ortamından yapılamasını sağlamak, yönetmek ve üyelerine yönlendirmek, staj yapan öğrencilere staj süresince mesleki bilgi ve deneyimlerini aktarmak, mesleki gelişimine katkı sunmak, izlemek ve talep edildiği durumlarda sonuçları paylaşacak ve öğrencilere kariyer yolculuğunda yanlarında olacağız." (Haber Merkezi)