BURSA
Giriş Tarihi : 29-06-2021 09:04   Güncelleme : 29-06-2021 09:04

Her şey Bursa ekonomisi için

Ticaret dünyasında yaptıkları başarılı işlerle isimlerini duyuran ve çok sayıda genç girişimciye örnek olan Öztürk kardeşler, Bursa ekonomisine katkıda bulunmaya devam ediyorlar. Mobilya sektörüne de adım atan Öztürk kardeşler, yine başarılı işlere imza atacak gibi. 

Her şey Bursa ekonomisi için

Mustafa TANITAN – Ufuk IRGAŞ

Bursa ekonomisine katkıda bulunan Öztürk kardeşler şimdi de mobilya sektöründe rakipleriyle yarışa girdiler. Yıllar öncesinden Kars’tan göç ederek Bursa'ya yerleşen Sait, Emre ve Tuğrul Öztürk kardeşler on yılda bir konsept değişikliğiyle adını duyuruyorlar. Kardeşler Bursa'da hayat mücadelesi ve ekmeğini kazanma uğraşında ise sırasıyla tekstil, gayrimenkul, gıda toptancılığı, sürücü kursu sektörlerinde şanslarını denediler. Kardeşler şimdilerde ise mobilya aksesuarı, balkon, bahçe mobilyaları, yatak sektöründe hizmet veriyorlar.

SİYASET KARIN DOYURMUYOR

Uzun süre DYP ve Demokrat Parti saflarında siyaset yapan ağabey Sait Öztürk'le iş yerinde bir söyleşide bulunduk. Sait Öztürk bize yaptığı açıklamada şunları söyledi: "İşim dışında siyaset ve dernek faaliyetlerinde bulunduğumu siz yakından takip eden ve bilen bir medya mensubusunuz. Bizler de şimdilerde mobilya sektöründe şansımızı denemek için yola çıktık. Bizim nerede hizmet verdiğimizi soracak olursanız; biz Yunuseli Hava alanı yolu üzerinde faaliyete geçen Aluçlar İnşaat’tan kiraladığımız iki mağazadan Beren Garden Bahçe Mobilyaları’nın pazarlık ve satışlarını ben yapıyorum. Kardeşim Mete de ABC Bedding yatak satışlarını gerçekleştiriyor. En küçüğümüz Tuğrul ise mali işlerimizi yürütüyor.”

“ÇOK ŞÜKÜR KAZANIYORUZ”

Yılmadan çalışan insanların kesinlikle hedefine ulaştığı kaydeden başarılı iş insanı Sait Öztürk, “Şimdi bana, ‘Böyle ücra bir yerde, sektörde öne çıkmış isimler karşısında ayakta durabilecek misiniz?’ şeklinde bir soru soracaksınız. Pandemi yüzünden açılışımızı ertelediğimiz mağazamızda Allah’a şükürler olsun ki iyi, tatminkâr satışlar yapmaktayız. Adımızın duyulmasından sonra işlerimizin daha iyi olacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.