KADIN-YAŞAM
Giriş Tarihi : 23-06-2022 13:43   Güncelleme : 23-06-2022 13:43

Gül suyunu kullanmanın 6 yolu

Hem antioksidan hem nemlendirici… Hoş kokusuyla ferahlatan gül suyu, doğal bakım ürünlerinin olmazsa olmazlarından.

Gül suyunu kullanmanın 6 yolu

Cildinizin daha yumuşak ve canlı olması için günlük nemlendirici olarak kullandığınız kremin içine birkaç damla gül suyu ekleyebilirsiniz. Böylece cildinizi olduğundan daha ferah hissedebilir ve parlaklığını görebilirsiniz.

Makyajınızı silip yüzünüzü temizledikten sonra bir pamuğa biraz gülsuyu damlatıp yüzünüze tonik şeklinde uygulayabilirsiniz. Cildinizin daha parlak göründüğünü ve gözeneklerinizin temizlendiğini de fark edeceksiniz.

 

Göz çevrenizin daha sıkı ve canlı olmasına yardımcı olmak için gül suyuyla ıslattığınız pamuğu gözlerinizin üzerine yerleştirin ve bir süre böylece uzanın.

Spreyli bir kutuya boşalttığınız gül suyunu günde bir iki defa yüzünüze püskürtün. Hoş kokusuyla sizi rahatlatacak ve cildinizin canlanmasına yardımcı olacaktır.

 

Biraz sıvı hindistan cevizi yağı ile karıştırdığınız gül suyunu pamuk yardımı ile makyaj temizleyici olarak da kullanabilirsiniz. Buradaki hindistan cevizi kullanımınızın cildi nemlendirdiğini fark edeceksiniz.

 

 

Banyodan sonra saç diplerine gül suyu ile yapacağınız masaj saçlarınızı canlandıracak ve özellikle kışın daha fazla kuruyan saç köklerinize iyi gelecek.

 

6 / 6