BURSA
Giriş Tarihi : 02-12-2021 16:06   Güncelleme : 02-12-2021 16:06

Genç Karadenizliler adım adım Meclis’e…

Siyaset arenasında hizmet vermek istediklerini dile getiren Bursa Genç Karadenizliler Derneği Başkanı Şeref Kul, “Karadenizlilerin adaletini tüm dünyaya göstereceğiz” dedi.

Genç Karadenizliler adım adım Meclis’e…

Bursa Genç Karadenizliler Derneği siyasete girmeye hazırlanıyor. Derneğin başarılı başkanı Şeref Kul, açıklamasına Hüseyin Nihal Atsız’ın “Büyük ülküleri, millî davaları gündelik ve aşağılık siyaset oyunlarına karıştıranların kanaatı hürmete lâyık değildir” sözleriyle başladı ve şu cümleleri kurdu: “Biz bu toprakların çocuklarıyız; büyüklerini şavaşlarda idealleri ve inançları uğruna gerektiğinde cephede, gerektiğinde ise sokaklarda kaybetmiş insanlarız! Bu topraklar için ne gerekiyorsa her daim yapmaya hazır bekleyen, onuru namusu ve gururu için yaşayan, kimsenin hakkını yemeden ve üzerine basmadan bu günlere kadar gelmiş insanlarız. Artık derdini anlatmayan vekillerin yerine, siyasi arenada daha çok genç zihnin milli duyguları, inançları ve vicdanı ile bu yola girmeleri gerektiğine inanıyoruz. Biz de yıllardan beridir doğduğumuz, büyüdüğümüz Bursa’mızda, girmediğimiz sokağın kalmadığı bu şehirde artık siyasi olarak hizmet edip sesimizi yüce Türk meclisinde duyurmak ve hem ülkemize hem de şehrimize faydalı olabilmek istiyoruz.”

FİKRİMİZ BELLİ

Türk siyasetine yeni soluk getireceklerinin altını çizen Kul, “Bu yolda tüm kardeşlerimiz de bizimle aynı düşüncede, hep birlikte bir karar alacağız . Şu an görüştüğümüz partilerle yakın bir zamanda bu konuyu aktif hale getirip çalışmalarımıza başlayacağız. Hedefimiz Meclis’te olmak ve herkese Karadenizlilerin adaletini göstermek” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)