SPOR
Giriş Tarihi : 09-07-2022 10:24   Güncelleme : 09-07-2022 10:24

Fethiye iddialı geliyor

Fethiye İdman Yurdu’nun yaz hazırlıkları başladı. Kulüp başkanı Abdullah Aksoy, yeni transferlere fon sağlamak için maaş bütçesini önemli ölçüde yükseltti. Hedeflerinin alt yapılarını güçlendirmek olduğunu ve yaptıkları çalışmalar sonucunda birçok sporcuyu akademi liglerine transfer ettiklerini söyleyen Aksoy, “ Bütçemizin neredeyse yarısını alt yapılara ayırmış bulunmaktayız” dedi.

Fethiye iddialı geliyor

Gökçe ÇALIŞCİ-Elif ASLAN/ÖZEL HABER

Fethiye İdman Yurdu yeni transferleri ile gücüne güç kattı. Kaliteli ve güçlü bir yönetime sahip olduklarını ifade eden Kulüp Başkanı Abdullah Aksoy, “Her yaş grubundan elit liglerde şampiyonluğa oynayan A takım seviyesinde Süper Amatörde mücadele eden genç ve dinamik bir yapımız bulunmakta. Ama bizim için önemli olan tabi ki ahlaklı, saygılı vatanına milletine faydalı sporcular yetiştirme isteğimizdir” dedi.

AHLAKİ DEĞERLER KIRMIZI ÇİZGİ

Ahlaki değerler konusunda oldukça titiz davrandıklarını aktaran Aksoy, haftanın belirli günlerinde uzmanlar eşliğinde sporcuları yetiştirdiklerini ve başarının bu şekilde geleceğinden emin olduklarını söyledi. Hedeflerinin alt yapılarını güçlendirmek olduğunu ve yaptıkları çalışmalar sonucunda birçok sporcuyu akademi liglerine transfer ettiklerini söyleyen Aksoy, “ Bütçemizin neredeyse yarısını alt yapılara ayırmış bulunmaktayız Fethiye İdman Yurdu demek; Birbirine kenetlenmiş kutsal armaya gönül vermiş ahlaklı sporcular yetiştirmeyi kendine vazife edinmiş insanlar topluluğu demektir. Bu düşüncelerle hem Bursa futboluna hem de Türkiye futboluna daha çok katkı vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

ÖNEMLİ İSİMLER

İmzalanan sözleşmelerin ardından kulüp yeni transferleri ile fotoğraf çekimi gerçekleştirdi. Fethiye İdman Yurdu kadrosunu, kaleye İbrahim Niş ile Orkun Sert, stopere Refik Eren Topuz ile Emir Orhan, orta sahaya Sörgün Demir, forvete de Demirhan Demir ve Mert Pamukkaya ile güçlendirdi.