KADIN-YAŞAM
Giriş Tarihi : 22-06-2022 13:58   Güncelleme : 22-06-2022 13:58

Evliliğe giden en güzel adımlar buradan geçiyor

Yalnızca düğününüzün değil, evliliğe giden bütün adımlarınızın kusursuz olmasını istediğinizi biliyoruz. O yüzden size güzel bir haberimiz var!

Evliliğe giden  en güzel adımlar buradan geçiyor

Ankara’da Söz ve Nişan Organizasyonu Yapan Mekanların Özellikleri

Söz ve nişan törenleriniz için Ankara’da her bütçeye ve zevke uygun mekanlar bulmak mümkün. Eğer siz de söz ya da nişanınız için firma arayışındaysanız, Düğün.com https://dugun.com üzerindeki yüzlerce seçenek arasından tercihinizi yapabilirsiniz.

Söz ve nişan mekanı seçerken davetli sayınızı göz önünde bulundurmalısınız. Ankara’da bulunan nişan mekanlarının konuk kapasitesi 200 ila 2000 kişi arasında değişiyor. Eğer az konuklu bir tören düşünüyorsanız, geniş konuk kapasiteli mekanlarla vakit kaybetmeyin. Çünkü alan boş kalacağı için kötü bir görüntü oluşabilir. Çok konuklu bir nişan düzenleyecekseniz de küçük mekanlarda davetlileriniz sıkışabilir. Bu sebeple davetli sayınıza uygun mekanlara öncelik tanımanızı öneriyoruz.

Eğer aile arasında, az davetlinin katıldığı bir nişan töreni hayal ediyorsanız Ankara’da bu hizmeti veren samimi ve şık kafeler bulunuyor. Bu kafelerde genellikle içecek ve ikramlık yiyecekler servis ediliyor. Ayrıca mekanın süslemesini de zevkinize uygun şekilde yaptırabiliyorsunuz. Örneğin; baş harflerinizin yazılı olduğu isimlikler ve şık bir nişan masasıyla seçtiğiniz kafeyi harika bir nişan mekanına dönüştürebilirsiniz.

Eğer davetli sayınız fazla olacaksa düğün salonu, restoran, otel gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Töreniniz havaların güzel olacağı bir dönemde olacaksa havuz başı veya kır alanı mekanlar da nişan için uygun. Birçok otelin bahçesinde de nişan töreni düzenlenebiliyor. Ancak açık mekanlardan birini tercih ederseniz firmanın hava şartlarına karşı aldığı önlemleri incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Örneğin; bazı kır alanı bulunan mekanlar, yağış durumunda geçebilmeniz için kapalı alan seçeneği de sağlıyor. Bazı mekanlar da ise açık alanın üstü kapanıp açılabiliyor. Masaların ısıtıcılı olduğu mekanlar da serin havalarda açık alanda tören düzenleyebilmenizi sağlıyor. Nişan davetiyelerinizde törenin açık bir alanda yapılacağını not olarak belirtmeniz de davetlilerinizin uygun kıyafet ve ayakkabı seçimleri yapmasına yardımcı olabilir.

Kulüpler de nişan törenleri için revaçta olan mekanlar arasında. Özellikle eğlence hayatının canlı olduğu semtlerde nişan töreni organize eden kulüpler bulunuyor. Böylece hem daha modern hem de canlı bir gün geçirebilirsiniz. Özellikle törende arkadaşlarınız ağırlıkta olacaksa bu mekanlar tam size göre.

Nişan mekanınızı seçerken, firmanın bulunduğu konumu da dikkate almanızı öneriyoruz. Trafik, mesafe gibi etkenleri düşünerek konuklarınızın yoğunlukla yaşadığı ilçelere yakın mekanlara öncelik verebilirsiniz. Ancak aile arasında bir tören olacaksa kendinizi yakın ilçelerle sınırlamanıza gerek kalmayabilir.

Ankara’da bulunan birçok nişan mekanının anlaşmalı olduğu fotoğrafçılar oluyor. Böylelikle nişan gününüz profesyonel karelerle ölümsüzleştiriliyor. Ancak mekanın anlaşmalı olduğu fotoğrafçıyla değil kendi bulduğunuz bir ekiple çalışmak isterseniz bunu mekanla önceden konuşmanızı öneriyoruz. Çünkü bazı nişan mekanları yalnızca kendi fotoğrafçılarıyla çalışılmasını isteyebiliyor.

Söz ve nişan töreninizde çalacak şarkıları da elbette siz seçmek istersiniz. Sevdiğiniz, ilişkinizde anısı olan şarkıları bir çalma listesine ekleyerek mekana iletebilirsiniz.  Veya istediğiniz müzik türünü mekana söyleyerek buna uygun bir parçaların çalınmasını isteyebilirsiniz. Eğer canlı müzik olmasını isterseniz, müzisyenlerin repertuvarlarını isteyerek zevkinize uygun parçalara hakim olup olmadıklarına emin olabilirsiniz.

Ankara’da Söz ve Nişan Hizmeti Veren Firmaların Fiyatları Nelere Göre Değişiyor?

Davetlilerinize sunmak istediğiniz menü, fiyatı etkiliyor. Eğer kokteyl tarzında bir tören olacaksa genellikle daha uygun fiyatlarla karşılaşıyorsunuz. Ancak yemekli törenlerde fiyatlar yükseliyor. Menü içeriği de ayırmanız gereken bütçeyi değiştiriyor. Örneğin; et ağırlıklı menülerin fiyatları daha yüksek. Aynı şekilde, alkollü menülerde de fiyat yükseliyor. Tören öncesi davetlilerinize sunulacak menüyü tatmanızı da öneriyoruz.

Söz ve nişan mekanları genellikle kişi başı fiyat üzerinden ücretlendirme yapıyor. Bu fiyatla davetli sayınız çarpılarak toplam ödemeniz gereken ücret belirleniyor. Erken rezervasyon imkanından faydalanarak indirimli fiyatlardan yararlanmanız mümkün. Töreninizin gerçekleşeceği tarih de fiyatı etkiliyor. Söz ve nişan mekanlarına talebin arttığı yaz ve ilkbahar aylarında fiyatlar yükseliyor. Eğer kısıtlı bir bütçeniz varsa, mekanların fiyat düşürdüğü sonbahar ve kış dönemlerinde töreninizi düzenleyebilirsiniz.

Ankara’da söz ve nişan töreni düzenleyecek çiftler için mekanların özelliklerini anlattık. Eğer siz de hem bütçenize hem de zevkinize uygun bir mekan arıyorsanız, Ankara söz ve nişan mekanlarını https://dugun.com/soz-nisan-mekanlari/ankara inceleyerek yüzlerce firma arasından seçiminizi yapabilirsiniz.