KADIN-YAŞAM
Giriş Tarihi : 21-06-2022 17:26   Güncelleme : 21-06-2022 17:26

Evde saç boyarken dikkat etmeniz gerekenler!

Evde saç boyama işlemi en çok kullanılan yöntemlerden arasında yer alıyor. Dışarıda kuaförlere tonla para harcamak istemeyen kişiler özellikle evde kendi saçını boyamayı tercih etmektedir. Evde saç boyama işlemini gerçekleştirmeden önce dikkat etmeniz gereken bazı detaylar bulunuyor. Bu detaylar dikkat ederek işlemi yapmanız hem saç sağlığı için hem de güzel bir görünüme sahip olmak açısından son derece önem taşıyor.

Evde saç boyarken dikkat etmeniz gerekenler!

Evde saç boyama işlemlerini gerçekleştirmek her ne kadar kolay gibi görünse de bazı püf noktaları bulunuyor. Bu püf noktalar eşliğinde saç boyama işlemini gerçekleştirmeniz halinde hem saçınızın yapısını bozmaz hem de dilediğiniz görüntüye sahip olma imkanını elde edersiniz. Bu püf noktaları şu şekilde sıralayabiliriz.

haberici-006.jpg

İŞTE O PÜF NOKTALAR

Saçlarınızı boyamadan önce kullanım kılavuzunu okumanız oldukça önemlidir.
Boyama işleminde kullanacağınız gereçlerin elinizde olduğundan emin olmalısınız.
Eski bir giysi giymeniz kıyafetlerinizin boyanmamasını sağlayacaktır.
Boyama işlemi yapmadan önce cildinize boyanın işlememesi için kulaklarınıza, alnınıza vazelin sürmeniz gerekir. Vazelini sürerken saçınıza bulaştırmamaya dikkat etmelisiniz.
Boya işlemi için eldiven kullanmanız ellerinizin boya olmamasını sağlayacaktır.
Saçlarınızı boyamadan önce bölümlere ayırırsanız daha kolay boyama yapabilirsiniz. Bunun için geniş bir tarak kullanmalısınız.
Saç boyama işleminiz bittikten sonra cildinize bulaşan boyayı bir ıslak mendil veya pamuk yardımıyla temizlemelisiniz.
Belirtilen süre boyunca saçınızda boyanın kalmasını gerekmektedir. Fazla veya az beklememeniz önerilir.
Boyanın rengini doğru seçmeniz oldukça önemlidir. Evde açıcı kullanıyorsanız bu konuda detaylı bilgi sahibi olmalısınız.
Saçlarınız yıpranmışsa öncesinde maske yaparsanız boyanın rengi daha iyi işleyecektir.

haberici2-003.jpg

BOYAMA İŞLEMİ YAPTIKTAN SONRA DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

Boyama yaptıktan sonra bakımı da oldukça önemlidir. Bunun için saç bakım yağları, maskeler, besleyici ürünler kullanmanız gerekir. Bu hem boyanın saçımızda uzun süre kalmasını hem de daha canlı görünmesini sağlayacaktır. Saç boyası belli bir süre sonra akabilir bunun için rengini koruyacak ürünler kullanmamız gerekmektedir. Özellikle ısı işleminden uzak kalmamız gerekir. Isı uygulanan saçlar belli bir süre canlılığını yitirecek, boyanın da akmasını sağlayacaktır. Duş alırken ılık suyla duş almamız rengin daha uzun süre kalmasını sağlayacaktır.