KADIN-YAŞAM
Giriş Tarihi : 19-06-2022 17:17   Güncelleme : 19-06-2022 17:17

Eskiyen çoraplarınızı atmayın!

Tekini kaybettiğiniz çoraplarınızı atıyor musunuz? Atmayın. Değerlendirin. Tozla daha hızlı ve verimli bir şekilde başa çıkmanıza yardımcı olacak birkaç tavsiye üstelik ucuz ve basit yöntemlerle...

Eskiyen çoraplarınızı atmayın!

En kolay temizlik ipuçları ve püf noktalarını sizler için bir araya getirdik

Toza Veda Etmek İçin 20 İnanılmaz Numara 

-YUMUŞATICI

Yüzeylerdeki tozlardan kurtulmak ve etkinin daha uzun süre kalıcı olmasını sağlamak için özel bir çözüm hazırlayabilirsiniz. 1 ölçü yumuşatıcı ve 4 ölçü su alın. Karışımı bir püskürtücüye dökün ve gerektiğinde aynalar, cam masalar ve duşlar dahil olmak üzere istediğiniz her şeyi temizleyin. Aynı zamanda dizüstü bilgisayarınız veya TV ekranınız için de iyi bir şey.

-KUMAŞ ELDİVEN

Ev işleri için bir çift yaygın kumaş eldiven, hassas yüzeyleri temizlemenize yardımcı olabilir. Örneğin, bir avizeyi, lambaları, cam aksesuarları ve heykelcikleri kolayca temizleyebilirsiniz. Kumaş toz toplar ve temizlik çok daha kolay hale gelir.

-ISLAK MENDİL

Klavyedeki toz, kırıntı ve lekelerden kurtulmak için tek yapmanız gereken hepsini silkelemek ve klavyeyi silmek. Sonuç harika. Sadece dizüstü bilgisayarınızın kapalı olduğundan emin olun.

-YUMUŞAK FIRÇALAR

Ulaşılması zor bazı yerleri temizlemek istiyorsanız, doğal kıllı fırçalar bunu sizin için kolaylaştırabilir. Örneğin, mobilya aksesuarlarını temizlemek için kullanabilirsiniz.

-ESKİ ÇORAP

Elinize temiz ve eski bir çorap takarsanız, panjurları hızlıca temizleyebilirsiniz. Ve onu bir paspas çubuğuna takarsanız, yatakların ve mobilyaların altındaki tozdan kurtulmak daha kolay olacaktır.

-TUVALET KAĞIDI KARTONU

Bu, temizlik için çok gerekli bir şey. Ulaşılması en zor yerleri bile temizleyebilirsiniz. Karton bükülür, böylece şeklini değiştirebilir ve ihtiyacınız olan her şeyi temizleyebilirsiniz.

YUKARIDAN AŞAĞIYA DOĞRU TEMİZLEYİN

Bir yüzeyden diğerine toz düşmesini önlemek için, yukarıdan aşağıya silin. Bunu yaparsanız, temizlik daha az çaba ve zaman alacaktır. Örneğin, önce avizeleri, ardından pervazları, ardından kapıların üst kısımlarını ve ardından mobilyaları temizleyin.

-NEM SEVİYESİ

Büyük miktarlarda toz birikmesini önlemek için, nem dengesini yaklaşık% 40-50 arasında tutmak genellikle yeterlidir. Bu konuda yardımcı olması için özel ölçüm aletleri ve nemlendiriciler satın alabilirsiniz.