EĞİTİM
Giriş Tarihi : 14-01-2022 11:12   Güncelleme : 14-01-2022 11:12

Eğitimde erken sömestr çağrısı

Yeni tip Koronavirüs’ün son varyantlarından olan ‘Omicron’ ülke genelinde vaka olarak artışa neden oldu. Uzmanlar, Milli Eğitim’e çağrıda bulunurken, sömestr tatilinin öne çekilip 1 aya uzamasını önerdi.

Eğitimde erken sömestr çağrısı

Elif ASLAN/ÖZEL HABER

Dünyanın en büyük kabusu haline gelen Koronavirüs pandemisi etkilerini azaltıyor gibi görünse de türeyen varyantları korku salmaya devam ediyor. Son olarak gündeme gelen Omicron varyantı nedeniyle dünya genelinde hastalık yeniden tırmanışa geçerken, vakalar Bursa’da da görülüyor.

1 AYA UZATILMALI

Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Emekçileri Sendikası Bursa Şube Başkanı İrfan Açık, yeni varyantın okulları da abluka altına aldığını ifade ederken, “Milli Eğitim Bakanlığı’na tüm Türkiye’de okulların derhal kapatılıp sömestr tatilini ise toplamda 1 aya uzatılması çağrısında bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

OKULLAR KAPANMAMALI

Sömestr tatilinin 1 hafta öne çekilmesiyle herkesin rahat bir nefes alacağını kaydeden Açık, “Her aile şu anda çocuğunu okula gönderirken tereddüt ve korku taşıyor. Okulların tamamen kapanmasını istemiyoruz önlemin okullarda alınması gerektiğini düşünüyoruz. Kurallara uyulmalı” diye konuştu.