BURSA
Giriş Tarihi : 05-07-2021 09:25   Güncelleme : 05-07-2021 09:25

Doğallığın ve tazeliğin adresi; Çilek Dünyası

Uzun yıllar Çilek üretimi yaptıktan sonra son beş  yıldır da fidan ve fide üretimi işlemlerini de hep birlikte yürütmeye başlayan Çilek Dünyası’nın başarılı işletmecisi Sayın  Kadriye Kızıl ile geçmişten günümüze süreci değerlendirdiğimiz kapsamlı bir röportaj gerçekleştirdik.

Doğallığın ve tazeliğin adresi; Çilek Dünyası

Özkan YILDIRIM

Kadriye Hanım Öncelikle bizleri, ekibimizi işyerinizde  konuk edip misafir ettiğiniz için teşekkür etmek istiyorum.Sizi tanıyarak isterseniz röportajımıza başlayalım sonrasında çalışmalarınızla da ilgili sorularımız olacak?

BABA MESLEĞİNİ DEVAM ETTİRİYORUM

Bizlere böylesine güzel bir fırsat tanıdığınız için ben de sizlere teşekkür etmek istiyorum. Ben Kadriye Kızıl 1972 Keles'e bağlı Delice Köyü doğumluyum. Çilek üretimi işi benim baba mesleğim. Daha köydeyken  Çilek üretimi yapıyorduk çok uzun yıllar önce bu işi yapmaya başladım. Sonra Bursa'ya taşındık hazır giyim ,tuhafiye, fabrikada çalıştım ama o meslekleri sevemedim. Baba mesleği olduğu için toprakla uğraşmayı fide ,fidan üretimi, Çilek işleri benim hep gözümde bir numaraydı. Bursa’da  daha sonra 2010 yılında Demirtaş'ta Çilek üretimi yapmaya başladık son 5 yıldır da Fidan fide üretimi yapıyoruz.Her ikisini birleştiriyoruz peyzaj çalışmaları ,gül, çilek fidesi bunun yanı sıra işte doğal ürünler bölgesel üretilen meyveler sebzeler fideler her şey bulunmakta. Seramızda sebze meyve her türlü üretimlerimiz devam etmekte, fide olarak hizmet vermekteyiz. Demirtaş yolu üzerinde toplamda 25 dönümlük bir arazide hizmet veriyoruz. Bunun yanı sıra ayrıca bir tarlamız bir arazimizde Gürsu'da. 10 dönümlük bir alanda oradada ekim ve dikim işlerimiz devam ediyor. Burada Çilek fidelerinin yanı sıra çiçek çeşitlerinden aklınıza gelen bütün çiçek, gül vesaire fidelerinin hepsi var. Gelsinler görsünler mutlaka bu güzel tesisimize  uğrasınlar. Salça gibi reçel gibi yine doğal ürünler üretiyoruz, bu güzel ürünleri de halkımıza buluşturuyoruz. Her çeşit isteğe  göre evlere serviste yapabiliyoruz. Yaz sezonu geldiğinden işte  sezonluk karpuz satışımızda var işte yine Bursa'nın güzel ürünleri olan yakın bir zamanda şeftalimizde başlayacak. Elimizden geldiğince halkımıza en iyi hizmeti sunmaya çalışıyoruz.İlerleyen süreçte işte Konaklı kavunu başlayacak. Bursa'nın güzel doğal ürünlerini halkımızla buluşturuyoruz. Seramız da   domatesler var, biber var, marullar var,salatalıklarımız  işte görmüş olduğunuz gibi buradan halkımıza fidan anlamında da hizmet veriyoruz.Küçük fideler, fidanlar, büyük meyve veren fidanlarda var.

ÇİLEK DÜNYASINDA YOK... YOK

Temmuz ayının ilk yarısında inşallah  açık alanda gözleme hizmeti de vermeye başlayacağız.Zaten bunu daha önceki süreçte de yapıyorduk, pandemi de ara vermiş olduk. Tekrardan  inşallah bu gözleme işine başlayacağız, burada işte dışarıda görmüş olduğunuz gibi çadırlarımız büyük gölgelikleri olan.Gündüz olsun, akşamüstü olsun, gece olsun gerçekten burası çok güzel.Temiz havasıyla çok güzel bir görüntü arz ediyor buradan bütün Bursalıları  Demirtaş'ta ikamet eden  herkesi bu güzel işletmemize bekliyoruz. Gözlemelerimiz  pırasalı ,ıspanaklı, ısırganlı yapıyoruz . Peynirli otlu tarzında gözlemelerimiz var.

GÖZLEME VE KOKOREÇ SERVİSİ YAKINDA

Önceleri kokoreç yapmıştık bir ara pandemi öncesinde çok da güzel bir müşteri portföyüne ulaşmıştık. İnşallah temmuz ayının ilk yarısından itibaren    Kokoreç hizmeti de vermeye başlayacağız. İşte hem gözleme servisimizde  olsun ,hem kokoreç servisimizde olsun gerçekten iddialıyız. Çalışmalarımızla, hizmetlerimizle, kalitemizle lezzetimizle iddialıyız. Pandemi öncesi güzel satış rakamlarına ulaşmıştık, halkımız bizim güzel lezzetlerimizi çok beğenmişti, inşallah temmuz ayının ilk yarısından sonra kaldığımız yerden devam edeceğiz.0 546 510 08 20’ numaralı paket servis hatlarımızdan bizlere ulaşabilirler isteklerini ,siparişlerini iletebilirler. Motorlu servisimizle evlerine kadar getiriyoruz.

Peki buradan Demirtaş Girişinde bulunan Çilek Dünyası’na   gelen müşteriler ,konuklar  nelerle karşılaşacaklar neler bulacaklar?

ŞEHRİN ORTASINDA TAM BİR DİNLENME TESİSİ

Burası gerçekten yeşillikler arasında bir mola yeri, dinlenme Tesisi gibi, Akşamları geceleyin çok güzel oluyor buraları. Yol sakinleşiyor , yeşillikler arasında oturabilecekleri, muhabbet edebilecekleri güzel lezzetlerimizden tadabilecekleri çok güzel bir yer herkes gelsin görsün bir denesin mutlaka bu güzel lezzetlerimizden. Bu taze günlük meyvelerimiz den alsınlar istiyoruz. Gerçekten burada biz elimizden geldiğince güzel bir hizmet sunmaya çalışıyoruz ama en başta da söylemiş olduğum gibi pandemi süreci bizi biraz geri  götürdü. Ama inşallah bu yıl Temmuz'dan ,normalleşmeden sonra , normalleşme süreci ile birlikte bizde hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Güzel bir üretim yoğun miktarda hem çiçek anlamında hem de sebze meyve anlamında üretimler yapıyoruz bu manada hem Bursa’mızın halkına hem de Bursa'daki  resmi kurumlara özel kurumlara toplu miktarda verebilecekleri siparişleri de karşılayabileceğimizi ayrıca buradan belirtmek istiyorum. Son olarak Demirtaş girişinde bulunan Çilek Dünyası iş yerimizden hem Demirtaş'ta yaşayan hem Bursa'da yaşayan değerli hemşerilerime sevgilerimi ,selamlarımı göndermek istiyorum ,esenlikler diliyorum.

BAŞARILAR KADRİYE HANIM

Baba mesleği olan Çilek üretimine uzun yıllardır devam eden son 5 yıldır da fide ve fidan yetiştiriciliği ile Çiçekçilik sektörüne de  yatırımlar yapan doğal ürünleri Eski  Gemlik yolu Demirtaş girişinde halkımıza sunan değerli girişimci Kadriye Kızıl’a bu güzel ve doğasever çalışmalarından ötürü başarılar diliyoruz.

İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Eski Gemlik yolu,

 İnönü Caddesi,

 Demirtaş girişi, Yayla Et Mangal Karşısı

Sipariş Hattı: 0 546 510 08 20

OSMANGAZİ/BURSA