KADIN-YAŞAM
Giriş Tarihi : 02-08-2022 15:31   Güncelleme : 02-08-2022 15:31

Cinsel hayatı öldüren hatalar

İlişkilerde cinsel hayatı sıkıcı ve monoton hale getiren çeşitli sebepler var. Cinsel hayatınızda ihtiyacınız olan coşkuyu, tutkuyu ve arzuyu artık hissedemiyorsanız bazı şeyleri yanlış yapıyor olabilirsiniz.

Cinsel hayatı öldüren hatalar

Mutlu ve sağlıklı bir ilişki sürdürebilmek için iyi bir cinsel yaşama sahip olamk şart. Cinsellik çiftleri birbirine daha çok yakınlaştırır. İlişkiye bağlanmalarını sağlar. Ancak farkında olmadan cinsel hayatınızı kötü etkileyen çeşitli sebepler var.

FAZLA STRESLİ OLMAK

İster iş, ister ev işleri, hatta yatakta farklı şeyler denemek olsun, her şey için çok fazla stres altında olursanız cinsel hayatınızı kötü etkileyebilirsiniz.

Stres hiçbir şeye konsantre olmanıza izin vermez ve ve kortizol seviyeleriniz çok yükseltir. Bu seviyeler, testosteron ve diğer hormon üretimlerinizi bastırmaya çalıştıkları için libidonuzu düşürebilir.

UYKUSUZ KALMAK

UYKUSUZ KALMAK 

Uyku eksikliği, sürekli yorgun olmanın önemli bir nedeni olabilir. Çok çalışıyorsanız ve vücudunuz yeterince dinlenmiyorsa, günün sonunda yorgun hissedeceksiniz.

Bu sebeple cinsellik aklınızın ucuna bile gelmeyecek. Ya öğleden sonra kısa şekerleme yapın ya da diyetinizi ve yaşam tarzınızı değiştirin. Asla uykusuz kalmayın. Böylece kendinizi daha enerjik hissedebilirsiniz.

HORMONLARIN DENGESİZLİĞİ

HORMONLARIN DENGESİZLİĞİ 

Düşük testostoran ile doğmuş ya da zamanla cinsel isteksizlik oluşmuş olabilir. Bu durumlar için vakit kaybetmeden bir uzmana danışmanız gerekir.

İlişkinizin sorunsuz devam edebilmesi için cinsel yaşamınızın hareketli olması gerekir. Gerçekten bu konu hakkında bir sorununuz olduğunu düşünüyorsanız hemen uzman desteği alın. Böylece bu sorunu profesyonel bir şekilde ortadan kaldırmış olursunuz.

SÜREKLİ KAVGA ETMEK

SÜREKLİ KAVGA ETMEK 

Her çift kavga eder. Ancak aranızdaki kavga ve tartışmalar çok sık meydana geliyorsa bu durum cinsel yaşamınızı da olumsuz etkiler.

Siz ve eşiniz çok fazla kavga ediyorsanız ve bu her zaman sağlıksızsa, eşiniz hakkında kötü hissetme eğiliminde olduğunuz için cinsel yaşamınızın da bu durumdan etkileyeceğini unutmayın. Aranızdaki sorunları çözmeye çalışarak kavgaları azaltmaya çalışın.

TATMİN EDİCİ OLMAYAN CİNSELLİKTATMİN EDİCİ OLMAYAN CİNSELLİK 

Partnerinizin sizi tatmin etmediği zamanlar vardır ve bu nedenle birçok hayal kırıklığından sonra, kendinizi iyi hissetmiyor olabilirsiniz. Eğer gerçekten bu durumu yaşıyorsanız karşılıklı konuşmanın vakti gelmiş olabilir.

Bazen eşinize yatakta neyi sevdiğinizi, nasıl sevdiğinizi ve neyi yanlış yaptığını söylemeniz gerekir. Sevmediğiniz şeyleri yapmaya devam ederlerse ve kendilerine sorunun ne olduğu söylenmezse bu sorunların çözülmesi mümkün olmaz.