BURSA
Giriş Tarihi : 02-07-2021 09:01   Güncelleme : 02-07-2021 09:01

Çakır'la büyük değişim

Yemyeşil doğa arasında saklanan Hamamlıkızık mahallemizin 3 dönemdir muhtarı olan ve aynı zamanda Tarımsal Kalkınma Kooperatifi olarak da Hamamlıkızık’a birçok hizmeti getirmeyi başarmış Feridun Çakır muhtarımızla birçok konuyu ele aldığımız kapsamlı bir röportaj gerçekleştirdik.

Çakır'la büyük değişim

Özkan YILDIRIM

Öncelikle Muhtarım bizleri, ekibimizi köyünüzde misafir edip ağırladığınız için teşekkür etmek istiyorum. Muhtarlıkla başlayalım isterseniz kaç dönemdir muhtarsınız, ne gibi çalışmalar hizmetleri getirdiniz neler yaptığınız Hamamlıkızık’ta  bunlardan bizlere örnekler verir misiniz?.

Bizlere Hamamlıkızık mahallemize böylesine güzel bir fırsat tanımış olduğunuz için bende  sizlere teşekkür etmek istiyorum.

ALTYAPIMIZIN  %60’I TAMAMLANDI

1953 Hamamlıkızık  doğumluyum ,doğma büyüme buralıyım. Hamamlıkızık köyümüzün 585 nüfusu 455’de  seçmeni bulunmaktadır. Köyümüzün geçim kaynakları olarak genelde hayvancılık ve meyveciliği sayabilirim.İşteşeftali,  Çilek, kiraz  vesaire birçok meyve üretilmektedir. Meyvecilik  bu anlamda  Hamamlıkızık mahallemizde büyük bir yer tutar. Muhtarlıkta ki üç dönemim. Köyümüzün bütün ihtiyaçlarını kooperatif olarak tamamladık. Alt yapımızın yüzde kırkı kaldı, yüzde atmışı tamamlandı. Kalan altyapımızın  da tamamlanmasını bekliyoruz. BUSKİ Genel müdürümüz Güngör Bey’e de ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Kalan %40’lık bölümünde  en kısa zamanda  yapılacağını söylediler. Buradan değerli başkanlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Top sahası olabilecek herhangi bir yerimiz yok maalesef, Yıldırım Belediye başkanımız Oktay Yılmaz bu konu ile ilgili milli emlağaait ,hazineye  ait bir yer var mı diye sormuştu varsa yapalım demişti de aynı zamanda sağ olsun. Ama maalesef öyle bir yerimiz yok.Ufak bir yerimiz vardı çocuk parkı yapıldı, oraya çocuklarımız  gidip oynuyorlar. Köyümüzün içme sularında hiçbir sıkıntımız yok .BUSKİ elinden geleni yapıyor. Yine belediyemize ait Fen İşleri her gün gelip çöplerimizi alıyorlar, köyümüzün meydanını süpürüyorlar, temizliyorlar, sağolsunlar. Belediyemizden gerçekten memnunuz. Yıldırım belediye başkanımız Oktay Yılmaz'a da teşekkür etmek istiyorum, şimdi tarla yollarımızda arazi yollarımız da bir haftadır  çalışma  yapıyorlar, asfaltları seriyorlar.

Muhtarım ayrıca siz Hamamlıkızık Kalkınma Kooperatifi başkanısınız değil mi?

KOOPERATİF OLARAKTA KÖYÜMÜZDE GÜZEL İŞLERE İMZA ATTIK

Aynen  o şekilde. Sınırlı Sorumlu Hamamlıkızık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi başkanıyım  16 yıldır.12 yıldan beri de Muhtarım.Hem Kooperatif başkanı olarak hem de Muhtar olarak mahallemize köyümüze en iyi hizmeti getirme çabasındayız. Burada Korusu ile ortak  bir çalışma yapıyoruz.Vatandaşımıza  çok uygun fiyata güzel su veriyoruz. Buradan kazanmış olduğumuz parayla köyümüzün altyapısında olsun üst yapısında  olsun güzel çalışmalar ortaya koyduk şimdiye kadar. Bundan sonra da bu yolda çalışmalarımız devam edecek. Güzel hizmetlerimizi  Hamamlıkızık’a   getirmiş bulunmaktayız. İnşallah ilerleyen süreçte  bu çalışmalarımız devam edecek.Yabancıları köyümüze sokmak istemiyoruz. Köyde  kooperatif  olarak bu manada satışa çıkmış olan evlerinde alımını Kooperatifi olarak gerçekleştirmekteyiz. Kızıkların hepsi tarihi köyler biliyorsunuz. Hamamlıkızık, Cumalıkızık, Değirmenlikızık, Fidyekızık ve Derekızıkvar.Derekızık Kestel'e bağlı biliyorsunuz diğerleri Yıldırım ilçemize bağlı.

YILMAZ  VE AKTAŞ  BAŞKANLARIMA  GÜNGÖR MÜDÜRÜMÜZE SONSUZ TEŞEKKÜRLER

Kooperatif başkanı iken de tabii birçok hizmet getirdik köyümüze camimizin restorasyonu olsun, hamamımızın  restorasyonunu olsun yine belediyemizin desteği ile gerçekleştirdik. Bunun yanı sıra sadece kooperatifimizin imkanları ile yaptırmış olduğumuz düğün salonu var, market var, muhtarlık odası hepsini kooperatifimizin imkanları ile gerçekleştirdik.Sonra yapmış olduğumuz tabii bu güzel hizmetlerden sonra halkımız da seni muhtar yapalım dediler.İşte  ilk olarak 2009 seçimlerinde muhtar adayı oldum sonrasında 2014 ve 2019 seçimlerinde de yine halkımızın teveccühü ile muhtarlık seçimlerini kazandım.Buradan beni hem Kooperatif Başkanlığı sürecinde sonrasında hem muhtarlık seçimlerinde destekleyen değerli halkımıza değerli insanlarımıza  tekrar tekrar teşekkür etmek istiyorum.Her şey onlar için her şey daha güzel bir Hamamlıkızık için ve biz de bunu burada gerçekleştirmek için elimizden geleni yapmaktayız.

ARAZİ YOLLARINDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Az önce de söylemiş olduğum gibi kooperatif olarak da yoğun bir mesai  harcamaktayız. Güzel hizmetleri köyümüze getirdik Bundan sonra da getirmeye devam edeceğiz. Yıldırım Belediyesi ile Sayın başkanımız Oktay Yılmaz'dan da güzel destekler aldık, bu süreçte birçok hizmetin gelmesini sağlandı. Hala daha şu an arazi yollarımızda çalışmalar devam etmekte buradan değerli başkanlarıma başta Yıldırım Belediye başkanımız Oktay Yılmaz olmak üzere Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş'a BUSKİ genel müdürümüz Güngör Beye   sevgilerimi, saygılarımı göndermek istiyorum, esenlikler diliyorum.

HER ŞEY DAHA GÜZEL BİR HAMAMLIKIZIK İÇİN

Elbette beni 3 seçimdir destekleyen Hamamlıkızık’ta yaşayan bana oy veren vermeyen  bütün halkımıza da tekrar tekrar teşekkür etmek istiyorum onlar varsa biz varız ,onlar için varız. Elimizden geldiğince şimdiye dek  çalıştık bundan sonra çalışmaya devam etmek edeceğiz. Son olarak başta Hamamlıkızık’ta yaşayan hemşerilerim olmak üzere Bursa'da yaşayan hemşerilerimize  84 milyon Türk insanına Hamamlıkızık’tan sevgilerimi, selamlarımı göndermek istiyorum esenlikler diliyorum diyerek sözlerini tamamladı. 16 yıllık Kooperatif Başkanlığı sürecinde ve sonrasında 12 yıldır da muhtarlık sürecinde Hamamlıkızık köyümüze gerçekten güzel hizmetler katan Sayın muhtarımız Feridun Çakır'a Bizler de çalışmalarında başarılar diliyoruz ve her zaman yanında olduğumuzu da ayrıca belirtmek istiyorum.