BURSASPOR
Giriş Tarihi : 30-05-2022 11:04   Güncelleme : 30-05-2022 11:04

Bursaspor sadece Vakıfköy değildir!

Bursaspor’un eski kaptanlarından Mustafa Gönden’in Best Young Players projesi meyvelerini verdi. Kampa katılan isimlerden 10’u Süper Lig radarına girdi. Gönden ise Vakıfköy’e atıfta bulundu.

Bursaspor sadece Vakıfköy değildir!

Akın GÜLER

Mustafa Gönden, kendi ismini taşıyan Mustafa Gönden Profesyonel Futbol Akademi, Best Young Players değerlendirme toplantısı kapsamında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Mustafa Gönden basın mensuplarına teşekkür ederek sözlerine başladı. Gönden, "Biz bu projeye ilk başladığımızda Bursa'nın yerel medyasından destek almıştık. Bizler bu yola başlarken bunu başaracağız diyerek başladık ve bu sözlerimizin altını doldurduk" dedi.

"ÜLKEDE YABANCI SEMPATİZANLIĞI VAR"

Yerli oyuncuların yeteneklerine de değinen tecrübeli isim, "Türkiye'nin birçok yerinde oynayan yetenekli oyuncularımız var. Ancak bu yönde ülkemizde çok fazla yabancı sempatizanlığı var ki bu da en çok canımızı yakan konu oldu. Biz Bursa olarak çok potansiyelli bir şehiriz. Bu yetenekli çocuklarımızı doğru projelerle doğru yönlendirmelerle parlatabiliriz. Akademimiz çocuklarımıza bu uğurda ön ayak oldu" ifadelerini kullandı.

10 PROFESYONEL DAVET

Antalya'da yapılan ilk kampa Yılmaz Vural'ın da katıldığını belirten Mustafa Gönden bu projede sadece 2 isimden destek aldıklarını belirtti. Genç oyuncuların başarısının altını çizen Gönden, "Biz 46 sporcuyla ilk kampımız gerçekleştirdik.  46 sporcumuz arasından 10 isim profesyonel davet alarak bizleri çok mutlu etti. Tuncay Yapıştır'a Hatayspor'dan, Efe Bilgeç'e Beşiktaş'tan Umut Tokdemir'e Hatayspor'dan, Muhammed Enes Anavatan'a Fenerbahçe'den, Muhammed Yusuf Yıldız'a Beşiktaş ve Kayserispor'dan, Mehmet Efe Ersoy'a Hatayspor, Fenerbahçe, Kayserispor ve Beşiktaş'tan davet aldı. Futbolda yukarıda belki yanlış işler yapıyoruz ama potansiyelimiz çok yüksek. Gençlerimizin böyle bir potansiyeli olması bizleri çok mutlu ediyor. Madem böyle bir alt yapımız var Bursaspor neden bu halde?" açıklamasında bulundu.

DESTEK HAVUZU KURUYORUZ

Bursaspor'un küme düşmesi hakkında konuşan Gönden, "Bursaspor'da Vakıfköy gibi bir gerçek var ama Bursaspor Vakıfköy'den ibaret değil, biraz da buralara bakmak gerek. Bundan sonraki süreçte biz bu çocuklarımızı bu kulüplere göndereceğiz ve 'sahne senin' diyeceğiz. Onların gittikleri kulüpte de işleri bitmiyor aslında, gidecek ve orada da yeteneklerinin üstüne katarak ilerleyecekler. İkinci kamp için 2006-2009 doğumlu oyuncular için 88 kişilik bir kontenjan açacağız, ikinci kampımız ise 27 Haziran'da başlayacak. İkinci kampımızda teknik direktörlerden sayın Ömer Erdoğan konuk olacak, oyuncularımızı izleyecek. Futbolda kötü gidiyor olmamız gençlerin önünü baltalamamalı. İlk kampımızda destek istemedik ancak bize yürekten destek verenlerin olduğunu gördük. Sonrasında ise bir destek havuzu kurmaya karar verdik. Bursa'nın ileri gelen sanayici iş insanları var, belediyelerimiz, BTSO, spora desteklerini esirgemeyen kişiler var. Onlardan bir isteğimiz var. Maddi gücü olamayıp akademimize gelemeyen çocuklarımız için maddi gücü el verdikçe herkesin destek olmasını istiyoruz. Çocuklarımızın hayatlarına dokunmak en büyük öncülüğümüz" dedi.

 "BİRER AİLE OLDUK "

Hatayspor'dan davet alan Tuncay Yapıştır, "Bir anda aile gibi olduk. Bu çok önemli futbolda. Beşiktaş ve Hatay gibi kulüpler daha çok 1. Lig takımlardan oyuncu seçiyorlar ancak altyapıyı da görmek lazım. İnşallah bundan sonraki süreçte Hatayspor'da forma giyeceğim" dedi. Hatayspor’dan davet alan bir başka sporcu olan Umut Tokdemir ise, "Bu kadar şeyi ben de beklemiyordum. Beklentim bu kadar yüksek değildi açıkçası. Çok çalıştım ve elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım ve sonuçlarını aldığımızı düşünüyorum. Kampta en çok samimi ortamdan etkilendim çünkü daha önce hiç tanımadığım hocalar bizlerle çok içli dışlı oldular sağolsunlar. Gelecek planımda açıkçası yüksekler var. Süper Lig'de oynamak ama en önemlisi Milli Takımda oynamak istiyorum. Benim gibi bu kampa gelmek isteyen arkadaşlar için burada gerçekten ciddi bir ortam var" ifadelerini kullandı.

“AKLIMA BİLE GELMEZDİ”

Beşiktaş'tan davet edilen Mehmet Efe Bilgeç, "Yılmaz Vural seminer düzenlediğinde bizlere çok önemli anektodlar aktardı. Benim hiç aklıma bile gelmezdi mahalle takımında oynarken Fenerbahçe, Beşiktaş gibi takımların dikkatini çekeceğimiz" dedi. Beşiktaş'a gidecek olan Efe Bilgeç, "Kampı sosyal medyadan görüyorduk ancak içeriğini bilmiyorduk. Kampa geldik ve 1 hafta boyunca profesyonel bir ortam gördük. Bence bütün amatörler bu ortamı görmeli" dedi. Beşiktaş ve Kayserispor'dan davet alan Muhammed Yusuf Yıldız, "Bu kampta hiç beklemediğim şeyler gördüm. Ortam özellikle çok profesyonel bir ortamdı. Burada Mustafa hocamıza da teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.