BURSA
Giriş Tarihi : 04-07-2021 09:16   Güncelleme : 04-07-2021 09:16

Bursagaz’ın çevreci kahramanları tetikte

Bursagaz çevre takımı, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nda Bursa'nın Mudanya ilçesinde müsilaj ve su altı temizliği gerçekleştirdi.

Bursagaz’ın çevreci kahramanları tetikte

Marmara Denizi'ndeki deniz salyası sorununa karşı temizlik çalışmaları birçok noktada devam ederken müsilaj temizliğine, SOCAR Gönüllüleri çevre takımından da destek geldi. Daha önce gerçekleştirdikleri faaliyetlerle deniz temizliğinde deneyime sahip olan Bursagaz çevre takımı, Bursa'nın Mudanya sahilinde başlatılan müsilaj temizliği çalışmalarına katıldı.

 

Çevresel duyarlılığı artırmak ve sürdürülebilir bir dünya için toplumsal farkındalığa dikkat çekmek hedefiyle eğitim, sağlık, çevre alanlarında ve sosyal alanlarda gönüllü faaliyetlerde bulunan Bursagaz çevre takımının müsilaj temizliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi ile koordinasyon halinde gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan derin deniz temizleme aracının kullanıldığı çalışmalarda, SOCAR Gönüllüleri dalış yaparak su altındaki atık ve çöpleri temizledi. İki saat süren çalışmanın sonunda denizden cam, plastik şişe, naylon poşet başta olmak üzere çok sayıda atık çöp çıkarıldı. (İha)