BURSA
Giriş Tarihi : 23-06-2021 08:31   Güncelleme : 23-06-2021 08:31

Bu sevdadan vazgeçilmez

İş adamı Kemal Gürmen, Bursaspor Taraftarlar Derneği’nin olağanüstü genel kurulunda güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi. Gürmen, Bursaspor sevdasının çok büyük olduğunun altını çizerek, “Yağmur çamur demeyip deplasmanlarda dahi Bursaspor’umuzun daima arkasında durduk” dedi.

Bu sevdadan vazgeçilmez

Mustafa TANITAN – Ufuk IRGAŞ

Bursalıların yakından tanıdığı iş insanı, eski siyasetçi, Bursaspor sevdalısı, Saruhan Kozmetik mağaza sahibi Kemal Gürmen, Bursaspor Taraftarlar Derneği’nin olağanüstü genel kurulunda güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi. Fevzi Çakmak Caddesi Çağrı İş Merkezi’nde bulunan dernek lokalinde Hasan Hüseyin Arslan divan başkanlığı, Hasan Karahisarlı ve Levent Dolgundağ üyeliklerinde gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda mevcut üyelerin tamamının oylarıyla yeniden başkanlığa seçilen Kemal Gürmen, seçimin ardından yaptığı konuşmada "Sevgili arkadaşlarım hepinize hoş geldiniz diyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Bizler Derneğimizin bize verdiği yetki kapsamında hep Bursaspor’umuzun peşinden gittik. Yağmur çamur demeyip deplasmanlarda dahi Bursaspor’umuzun daima arkasında durduk. Bizler bir yıl önce Çin'de başlayıp ülkemizi de etkisi altına alan ve binlerce sevdiklerimizin aramızdan ayrılmasına sebep olan koronavirüs yüzünden bir seneyi aşkın süredir birbirimizle kucaklaşamıyor, bir araya gelemiyoruz. Aşılanma sayesinde tekrardan eski günlerimize döneceğimizi umuyorum” dedi.

AYRIM YAPMADAN ADIM ATILMALI

“Bir yıldır pandemi dolayısıyla ülke genelinde derneklerin genel kurul ve toplantı yasaklarına biz de uyarak genel kurulumuzu bu güne kadar erteledik” diyen Gürmen, “Genel kurullarımızı önceden ilan etmemize rağmen zamanında yapamadık. Haziran ayının 15’inden itibaren yasakların kalkmasının ardından dernek yönetim kurulumuzun aldığı kararla bugün burada genel kurulumuzu sizlerin de katılımıyla gerçekleştireceğiz. Ben buradan siz değerli üyelerime şöyle bir çağrıda bulunmak istiyorum. Hepimizin gönlünde bir aslan yatar ancak o bu partili şu partili diye ayrım yapmadan derneğimizi daha yukarılara taşımalıyız. Her hangi bir partinin arka bahçesi olmayan derneğimiz siyaset üstü bir kuruluş konumundadır. Burada hiç bir kirli iş ve el varlığını gösteremez. Derneğimiz sadece Bursaspor’umuzun tekrardan eski günlere dönmesi için faaliyetlerini sürdürecektir. Siz değerli üyelerimizin de katılımlarıyla kongremizin sarih ve normal ortamda yapılması dileklerinde bulunuyor, katılımlarıyla bizleri şereflendiren siz değerli üyelerimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

İŞTE GÜRMEN’İN A TAKIMI

Tek liste ve açık oylama ile gerçekleştirilen genel kurulda şu isimler asil ve yedek üyeliklere seçildiler

ASİL ÜYELER

Başkan Mustafa Kemal Gürmen, Mustafa Doğru, Ahmet Nuri Kafadar, Nevzat Ünlü, Ahmet Gedik, Erdem Gülşen ve Rıdvan Çiçek

YEDEK ÜYELER

Hüseyin Hüsnü Serdar, Burhan Ilgın, Fehim Ferik, Hamdi Güner, Ahmet Erken, İbrahim Uslu ve Hasan Hüseyin Arslan