KADIN-YAŞAM
Giriş Tarihi : 31-07-2022 17:10   Güncelleme : 31-07-2022 17:10

Bu formül ile cildinizi 10 yaş gençleştirin

Ciltte zamanla meydana gelen kırışıklıklar ve ince çizgiler yaşınızı her zaman ele verir. Cildinizi canlı tutmak, kırışmasını ve sarkmasını önlemek için düzenli olarak bakım yapmanız gerekir. Yaşlanma karşıtı bakım rutiniyle cildinizin her an genç kalmasını sağlayabilirsiniz. Cilt olgunlaştıkça nemi ve doğal yağını kaybederek kuru bir görünüm kazanır. Cildinizi iyileştiren bakım yöntemiyle her zaman nem dengesini koruyarak cildin dolgun görünüme ulaşmasına yardımcı olabilirsiniz.

Bu formül ile cildinizi 10 yaş gençleştirin

Cildin erken yaşlanmasını önlemek için yaşlanma karşıtı cilt bakım rutini oluşturmak gerekir. Zaman ilerledikçe ciltte kırışıklık ve sarkma problemleri görülür. Bu durumda da olduğunuzda daha yaşlı bir görünüm elde edersiniz. Tüm bu sorunları engellemek için uygulamanız gereken yaşlanma karşıtı cilt bakım sıralamasını araştırdık.

CİLDİNİZİ DÜZENLİ TEMİZLEYİN

Cilt tipiniz ve cilt probleminiz ne olursa olsun cildinizi düzenli olarak temizlemeniz gerekir. Yaşlanma karşıtı bakım için temizleyici seçerken köpüren temizleyiciler yerine krem temizleyiciler tercih etmeniz önerilir.

Bunun nedeni, köpüren temizleyicilerin daha sert olmasıdır. Cilt olgunlaştıkça nemi ve doğal yağları kaybederek kuru görünen ve hissedilen bir cilt ortaya çıkar. Bu sebeple yaşlanma karşıtı bakım için krem temizleticiler idealdir.

HAFTALIK PEELİNG YAPIN

HAFTALIK PEELİNG YAPIN 

Cilde peeling yapmanın sayısız faydası var. Cilt hücrelerini yenilemek ve ölü hücrelerden cildi arındırmak için haftalık olarak peeling yapmanız gerekir. Peeling yapmak, tıkanmış gözenekleri temizler ve arındırır, cildi aydınlatır ve dolaşımı hızlandırır.

Gözle görülür yaşlanma belirtileri fark edilirse, ölü deri hücrelerini uzaklaştırmak önemli bir yaşlanma karşıtı önlem olduğundan peeling cilt bakım rutininin bir parçası haline gelmesi önerilir.

MUTLAKA SERUM KULLANIN

MUTLAKA SERUM KULLANIN 

Yaşlanma karşıtı bakım denildiğinde akla ilk cilt bakım serumları gelir. C ve E vitamini bakımından zengin olan serumları kullanarak cildin erken yaşlanmasını ve kırışmasını önlemek mümkün.

Yaşlandıkça hücre yenilenmesi yavaşlar ve cildin genel canlılığında ve ışıltısında bir azalmaya neden olur. Serumlar, cildin daha pürüzsüz ve sıkı hissetmesine ve tazelenmiş görünmesine yardımcı olur. Cildinizi temizledikten sonra sabah ve akşam mutlaka cilt serumlarıyla cildinize masaj yapmanız önerilir.

CİLDİ NEMLENDİRİN ÇÜNKÜ...

CİLDİ NEMLENDİRİN ÇÜNKÜ... 

Nemsiz bir cilt cansız ve mat görünür. Cilt nemini kaybettiği zaman dış etkenlere karşı daha güçsüz hale gelir. Cilt aşırı kurur ve kırışır. Lekeler, ince çizgiler daha belirgin hale gelir.

Olgun ciltlerin , cilt tonunu canlandırmak ve cilt hücrelerinin yenilenmesini teşvik etmek için formüle edilmiş bir nemlendirici kullanması önerilir. Kırışıklıkları azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için her gün sabah ve akşam olmak üzere cildinizi nemlendirmeyi unutmayın.

GÖZ KREMİ KULLANIN

GÖZ KREMİ KULLANIN 

Göz çevresindeki kırışıklıklar yaşınızı her zaman ele verir. ister koyu halkalar, ister ince çizgiler veya göz altı torbaları olsun, göz çevresinde gözle görülür yaşlanma belirtilerine yönelik bir göz kremi kullanmak gerekir. Hyaluronik asit ya da kafein içeren göz kremleri ile göz çevresine bakım yapabilirsiniz. Bu kremler sayesinde göz çevreniz aydınlık ve genç bir görünüme kavuşabilir.