KADIN-YAŞAM
Giriş Tarihi : 10-05-2022 11:38   Güncelleme : 10-05-2022 11:40

Bella Hadid'in güzellik sırrı

Bella Hadid dünyaca ünlü bir manken. Bella Hadid'in güzellik sırrı olan yüz bantları ise şu an çok popüler. Peki yüz germe bantları nasıl kullanılır? İşte yanıtı...

Bella Hadid'in güzellik sırrı

Yüz germe bantları kullanımı çok kolay. Peki Bella Hadid'in tüm dünyaya meşhur ettiği yüz gerdirme bantları nasıl kullanılır? İşte detaylar...

BELLA HADİD'İN YÜZ GERDİRME BANTLARI

Yüz gerdirme bantları, cildi yukarı doğru toparlayan ve yüz sarkmasını engelleyen giyilebilen bantlardır. Yüz gerdirme bantları ilk çıktığında yapışkanlı şeffaf bantlardan oluşuyordur. Gelişen teknoloji ile birlikte kumaş yüz gerdirme bantları da alışveriş sitelerinde yerini almaya başladı. Kumaş yüz gerdirme bantları, yeniden kullanılabilir ve ihtiyaç olduğunda yıkanabilir. Japon yüz gerdirme bandı olarak da bilinen bu yüz gerdirme aletini evde boş zamanlarında giyerek cildinin yukarı doğru toparlanmasını sağlayabilirsin. Şeffaf yüz gerdirme bantları ise yüzün girintilerine yerleşir, yüzünü olduğundan daha 'kalkık' gösterir. Şeffaf yüz bantlarını saçlarının arasına veya makyajla gizleyebilirsin.

Yüz germe bandı nasıl kullanılır?

1. Adım:

Bandı uygulamadan önce cildinizin temiz ve kuru olduğundan emin olmanız gerekir. Bu bandı uygulamadan önce, yüzünüzü yıkayıp havluyla kurulayın. Böylece cilt makyajdan, yağdan arınmış olur.

2. Adım:

Neredeyse görünmez bant şeritleri, yüzün her iki tarafındaki şakaklara ve elmacık kemiği üzerine yapıştırılır. Bandın üzerindeki ipler çekilir ve başın arkasından ipler birbirine bağlanır.

3. Adım:

Yüz gerdirme bantları tek seferlik kullanım için tasarlanmıştır. Fakat taktığınız zaman bütün gün yüzünüzde durabilir. Gece uyumadan önce çıkarılmalıdır. Ertesi gün farklı bir yüz gerdirme bandı kullanılmalıdır. Zira eski bandın yapışkanlığı kaybolmuştur ve yüzünüze yapışmayacağı için yeniden kullanmanız zaten mümkün olmayacaktır.