ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 13-05-2022 10:34   Güncelleme : 13-05-2022 10:34

Bebeğini balkondan attı serbest bırakıldı

İstanbul Beylikdüzü’nde yaşadığı apartman dairesinde kendi başına doğum yapan Libya uyruklu 39 yaşındaki kadın, bebeği evin balkonundan zemin kattaki terasa attı. Korkunç olayda bebek hayatını kaybetti. Adliyeye sevk edilen A.K.M. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Bebeğini balkondan attı serbest bırakıldı

İstanbul Beylikdüzü'nde yaşanan korkunç olay akıllara durgunluk verdi. Hamile olduğu öğrenilen Libya uyruklu A.K.M. adlı 39 yaşındaki kadın, 2 ay önce, öz annesi ve üvey babası ile birlikte Türkiye’ye taşındı.

İstanbul’a yerleşme kararı veren aile, Beylikdüzü’nde bir siteden ev tuttu. Hamileliğini ailesinden gizlediği öğrenilen A.K.M., bir odada tek başına doğum yaptı. Libya uyruklu kadın, ölü doğduğunu öne sürdüğü bebeğini oturduğu apartman dairesinin balkonundan binanın teras katına attı.

Bir süre sonra sitede karga istilası yaşandı. Apartman sakinleri, bir grup karga sürüsünün terasa atılan bebeğin cansız bedenine doğru uçtuğunu fark etti.

Apartman sakinleri durumu önce site yönetimine daha sonra ise polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri yaşanan korkunç hadiseyle ilgili geniş çaplı inceleme başlattı. Terasa düşer düşmez öldüğü saptanan bebeğin, A.K.M. adlı Libya uyruklu kadın tarafından atıldığı tespit edildi.

Yabancı kadın polis ekiplerince gözaltına alındı. Emniyete götürülen A.K.M. ve ailesi, sorguya alındı. Libya kökenli kadın emniyette verdiği ifadede ülkesinde Libyalı bahçıvanları tarafından cinsel istismara uğradığını, ölü doğduğunu düşündüğü bebeği teras katına attığını söylediği öğrenildi.
Adliyeye sevk edilen A.K.M. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.Karar