KADIN-YAŞAM
Giriş Tarihi : 21-06-2022 14:49   Güncelleme : 21-06-2022 14:49

Balığın alameti nedir?

İnsanlar uyuduklarında farklı rüyalar görürler. Gördüğümüz rüyalar bizim hayatımıza ışık tutarlar. Sık sık aranılan rüyalardan biri de rüyada balık görmektir. Peki rüyada balık görmek nedir? Rüyada görülen balığın alameti nedir?

Balığın alameti nedir?

Rüyada balık görmek; mal ve ganimete, küçük küçük balıklar görmek; üzüntü ve kedere işarettir. Tuzlu balık görmek; kederdir. Tuzlu balığın pişmiş yada kızartılmış olduğunu ve ondan yediğini görmek; ilim ve rızık için yolculuğa çıkmaya, gökten kızarmış balık indiğini görmek; duaların kabulüne ve düşmanları yenmeye, hamile bir kadının karnından balık çıktığını görmesi; kız çocuğu olacağına, balık sattığını görmek; kişi ve ailesi için hayır ve menfaate, çok büyük bir balık tuttuğunu görmek; şerefli ve zengin bir ailenin kızıyla evlenmeye, yunus balığı görmek; korkudan emin olmaya, sazan balığı görmek; bekar ve evlenmek isteyen biri için evliliğe işarettir. Balığı rüyasında canlı yediğini görenin kişinin mülk sahibi olacağına, deniz veya nehirde toplanmış büyük balıkları yediğini gören, yediği miktarca menfaate, ganimet malına kavuşacağına, avladığı balığı yediğini gören kişinin sevineceğine delalettir.

ruyada-balik-gormek.jpg

DENİZDE BALIK GÖRMEK NE ANLAMA GELİR?

Rüyada denizde balık görmek kısmete işarettir. Rüyayı gören kişinin kısmeti açılacaktır. Balıkların deniz üstüne çıkması da zor günlerin geride kalacağına hayallerin gerçekleşeceğine işarettir. Rüyayı gören kişinin önünde çok başarılı bir dönem olacağı ve çok mutlu olacağına delalet eder. Bulanık suda balık avladığını görmek; hiçbir şekilde iyiye yorumlanmaz. Rüyada güzel bir yemeği bırakıp kokmuş balığı yediğini görmek; helal olan eşini bırakıp başkasının peşine düşmeye işarettir. Böyle bir rüya gören dikkatli olmalıdır. Balık tuttuğunu gören kimsenin eline toplu para geçer. Çok sayıda balık tutmak büyük servet demektir. Suda yüzen balıklarda yaklaşan kısmetlerdir. Rüyada balık gören kimsenin, hayatı disiplin içerisinde yürümeye başlar. Kazancının iyi olması hasebiyle, hayırlı işlerde daha fazla bulunabilir. Rüyada balık öldürmek, manen kötülük yapıldığına işarettir.

ruyada-balik-gormek-ne-anlama-gelir-1463149314-13104203087.jpg

RÜYADA BALIK SATMAK NEDİR?

İsmail el-Eş'aş der ki: Rüyasında balık sattığını gören, kendisi, çoluk çocuğu ve ailesi için menfat ve hayıra yorumlanır. Yine rüyada balık satmak, rüya gören ile ailesi için hayır, rızık, fayda ve menfaatte işaret eder.

RÜYADA BALIK SATIN ALMAK NE DEMEK?

Rüyada balık satın aldığını gören kişinin sağlığıyla ilgili birkaç sorun yaşayacağına ya da ailesinden birinin hastalanacağına delalet eder.