BURSA
Giriş Tarihi : 30-09-2021 09:04   Güncelleme : 30-09-2021 09:04

Ayanlar Kuyumculuk ‘38 yıldır devam eden hizmet anlayışı’

Bursa’mızın önde gelen, tanınmış köklü kuyumcularından ‘Ayanlar Kuyumculuk ve Pırlanta’nın kurucusu ve sahibi Aydın Ayan ile geçmişten günümüze birçok konuyu ele aldığımız kapsamlı bir röportaj gerçekleştirdik.

Ayanlar Kuyumculuk ‘38 yıldır devam eden hizmet anlayışı’

Özkan YILDIRIM

Bizleri, ekibimizi öncelikle T.M. Ali Caddesi üzerindeki bu güzel iş yerinizde konuk edip, ağırladığınız için teşekkür etmek isterim Aydın Bey. Kalite ve güven esaslı hizmetin yanı sıra, pırlanta da kendi özel tasarımlarını halkımızla buluşturan Ayanlar Kuyumculuğun kurucusu Aydın Bey’in sektöre girişi 38 yıl önceye gidiyor.

****Okuyucularımıza vermiş olduğumuz bu ön bilgiden son Öncelikle Aydın Bey isterseniz sizi tanıyarak röportajımıza başlayalım.

BU SEKTÖRDE HALKA GÜVEN VERMEK ÇOK ÖNEMLİ

-----Bizlere böylesine güzel bir fırsat tanıdığınız için bende sizlere teşekkür etmek isterim.1965 yılında Bursa'nın Gürsu İlçesine bağlı Barakfakih Köyü’nde doğdum. Uludağ Üniversitesi, Balıkesir Eğitim fakültesinden 1988 yılında mezun oldum. 1984 yılında daha üniversiteye başladığım yıllarda Balıkesir'de Part-Time olarak, toptan alım-satım işleri yaparak sektöre girmiş oldum. Mezuniyet sonrası 1988-90 yılları arasında perakendeciliği de öğrenmek maksadıyla Kapalıçarşı'da Bursa'nın seçkin kuyumcularından birinde çalışmaya başladım. 90-92 yılları arasında askerlik vazifemi de yaptıktan sonra, 14 ayar, muhtelif altın toptancılığına başladım. Yıllar 1994'ü gösterdiğinde yıllarca edinmiş olduğum tecrübe ve birikimlere istinaden Yeşilyayla Mahallesi, T.M. Ali Caddesi üzerinde işyerimizi açtık ve 38 yıl önce ilk giriş yaptığım sektörde, 27 yıldır da aynı noktada hizmete devam etmekteyiz.

****Ayhan Bey, Ayanlar Kuyumculuk olarak olmazsa olmazlarınız ile ilgili bizlere neler söylemek istersiniz?

ALTIN HER ZAMAN GÜVENLİ LİMANDIR

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki; Ayanlar Kuyumculuk ve Pırlanta, yapmış olduğu bütün çalışmalarda ve alışverişlerinde her zaman için müşteri memnuniyeti ve güven ilkelerini temel alması birinci ilkemizdir.38 yıldır sektör içerisinde yer almış olmamız, halkımıza güven vererek bugünlere kadar gelebilmiş olmak gerçekten çok önemli. Bu manada bizleri tercih eden, teveccüh gösteren bütün Bursalılara, Bursa’da yaşayan insanlarımıza buradan tekrar tekrar teşekkür etmek isterim. Kalite ve güven esaslı hizmetlerimizin yanı sıra, pırlanta da kendi özel tasarımlarımızı haftanın her günü müşterilerimize sunmaktan onur duymaktayız. Dünyaca ünlü markaların saatlerinin satışını da yaptığımızı ayrıca belirtmek isterim.

****Çalışkan oğullarınızın da bu yolda gördüğüm kadarıyla size büyük yardımları dokunuyor bu konuda neler söylersiniz?

ÇOCUKLARIMIN DESTEĞİ, PERFORMANSI ÇOK GÜZEL

----Bende bu yorumunuza katılıyorum, doğru söylüyorsunuz. Atakan olsun, Batuhan olsun, Burak olsun benim elim ayağım gibi dükkânımızda güzel bir görev taksimatı yaparak, güzel çalışmalara imza atıyorlar. Gençliklerinin vermiş olduğu enerjiyle gerçekten çok yüksek oranda katkı veriyorlar.

*****Gelecek ile ilgili hedefinizde ne tür projeleriniz bulunmakta?

BURSA’DA YAŞAYAN

HERKESE

SONSUZ TEŞEKKÜRLER

----Kendi sektörümüz de büyüyüp, aynı güven ve gururla, daha nice yıllara, öz sermayemizle ürün çeşitliliğimizi daha da arttırarak, daha çok müşteriye hitap etmeyi hedeflemekteyiz. Son olarak buradan başta Bursa’da yaşayan hemşerilerim olmak üzere yurt genelinde yaşayan 84 Milyon Türk İnsanına sevgilerimi, saygılarımı göndermek istiyorum, esenlikler diliyorum diyerek tamamladı. Ayanlar Kuyumculuğun kurucusu başta Baba Aydın Ayan olmak üzere yetiştirmiş olduğu birbirinden çalışkan, pırlanta oğulları Atakan, Batuhan ve Burak Ayan’a bundan sonraki çalışmalarında, hedeflerinde bizlerde başarılar diliyoruz.

İLETİŞİM BİLGİLERİ:

ADRES: Yeşilyayla Mahallesi,

Teyyareci Mehmet Ali Caddesi

NO:156/B

YILDIRIM/BURSA

TEL: 0 224 361 30 30 –0 224 364 12 12

Facebook-İnstagram: ayanlar kuyumculuk