MAGAZİN
Giriş Tarihi : 15-05-2022 10:55   Güncelleme : 15-05-2022 10:55

Apolas Lermi'den Matthaios açıklaması

Trabzonspor, 7. şampiyonluk kutlamasında Matthaios Tsahouridis da sahne alacaktı. Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'ın ve bazı Trabzonsporlu taraftarların tepkisinin ardından Trabzonspor yönetimi, Tsahouridis'i sahneye çıkarmaktan vazgeçti. Yaşanan gelişmenin ardından sahne alması beklenen Apolas Lermi de "Matthaios sahneye çıkmazsa ben de çıkmam" dedi.

Apolas Lermi'den Matthaios açıklaması

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Trabzonspor'un kupa töreniyle ilgili paylaşılan görselde yer alan sanatçı Matthaios Tsahouridis'e ilişkin bir uyarı yaptı. Twitter'dan Trabzonspor yönetimine seslenen Ümit Özdağ, "Matthaios Tsahouridis 19 Mayıs 1919'u sözde Pontus soykırımı yıldönümü olarak anan bir kişi. Eminim bilmiyordunuz. Lütfen kutlamaya gölge düşürmesin. Fenerbahçeli bir dosttan uyarı." notunu yazdı.

apo7.jpg

TARAFTARLAR DA İSYAN ETTİ

Sosyal medya üzerinden bazı Trabzosporlu taraftarlar da Matthaios Tsahouridis'in şampiyonluk kutlamalarında sahneye çıkmasını eleştirdi. Gelen tepkilerin üzerine Trabzonspor yönetimi Apolas Lermi ve Matthaios Tsahouridis'i sahneye çıkarmaktan vazgeçti.

APOLAS LERMİ'DEN AÇIKLAMA

Sahneye çıkacak olan sanatçılardan Apolas Lermi olaran tanınan Abdurrahman Lermi, sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklamalarda bulundu. Lermi, "Bu akşam Trabzonspor kupa töreninde Matthaios Tsahouridis ile beraber planladığımız program bazı siyasi çevrelerin baskısından sonra Trabzonspor yönetimi tarafından iptal edilmiştir. Benden tek başıma sahne yapmam istendi ancak bunu kabul etmedim. Matthaios sahneye çıkmazsa ben de çıkmayacağımı belirttim. Trabzonspor yönetimi Yunanistan bayrağı sallayan 2 futbolcuya gösterdiği anlayışı 2 sanatçıya gösteremedi" ifadelerini kullandı.Karar