EKONOMİ
Giriş Tarihi : 22-06-2022 11:05   Güncelleme : 22-06-2022 11:05

Akaryakıta sürpriz indirim

Uluslararası piyasalarda brent petrol varil fiyatlarındaki gerilemenin akaryakıt ürünlerine yansıması bekleniyordu. Sektör temsilcileri piyasaların beklediği benzin indiriminin bu gece yarısı geleceğini duyurdu. Fakat indirim rakamı araç sahiplerinin yüzünü güldürmeye yetmeyecek.

Akaryakıta sürpriz indirim

Geçen hafta küresel piyasalarda yaşanan petrol fiyatlarındaki düşüş henüz benzin ve motorin fiyatlarına yansımadı. Bugün uluslararası piyasalarda brent petrol fiyatının düşmesi nedeniyle geleceği söylenen benzin indirimi gelecek. Motorin ve LPG fiyatlarında bir değişiklik beklenmezken akaryakıt sektörü temsilcileri benzine gelen indirimin son zamların yanında çok küçük kalacağını belirterek bu gece uygulanacak olan indirim tutarını açıkladı.

22 HAZİRAN 2022 BENZİNİN LİTRE FİYATI NE KADAR?

En son 15 Haziran'da benzinin litre fiyatına indirim geldi. Brent petrol fiyatlarındaki gerileme nedeniyle benzinin litre fiyatına 97 kuruş indirim gelmişti. İşte yapılan son değişiklikten sonrası güncel benzin ve motorin fiyatları...

İSTANBUL'DA BENZİNİN LİTRE FİYATI NE KADAR?

15 Haziran'da gelen 97 kuruşluk indirimden sonra benzinin litre fiyatı yaklaşık olarak İstanbul'da 27 lira 45 kuruşa geriledi.

ANKARA'DA BENZİNİN LİTRE FİYATI NE KADAR?

Benzinin litre fiyatı Ankara'da 27 lira 55 kuruştan satılıyor.

İZMİR'DE BENZİNİN LİTRE FİYATI NE KADAR?

Yapılan son indirimle İzmir'de de Ankara'daki gibi benzinin litre fiyatı 27 lira 55 kuruş oldu.

benzin.jpg

MOTORİN FİYATLARINA NE KADAR VE NE ZAMAN ZAM GELDİ?

16 Haziran'da motorinin litre fiyatına 1 lira 29 kuruş zam geldi. 17 Haziran'da yine motorinin litre fiyatına 80 kuruş daha zam geldi.