ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 30-09-2021 15:12   Güncelleme : 30-09-2021 15:12

Ailesini düşündüğü için öldürmüş!

Hatay’da bir evden kötü kokuların geldiğini fark eden komşular durumu polise bildirdi. Polis, itfaiye yardımıyla girdiği evde anne ve 2 çocuğunun cansız bedenini buldu. Gözaltına alınan katil zanlısı kocanın ifadesinde önce eşini sonra kızını, en son oğlunu boğarak öldürdüğünü itiraf etti.

Ailesini düşündüğü için öldürmüş!

Eşini ve 2 çocuğunu öldüren cani koca ifadesinde intihar etmeyi düşündüğünü ancak kendisi ölürse eşi ve çocuklarına ne olacağı endişesi ile cinayet işlediğini söyledi.

Hatay’ın İskenderun ilçesi Denizciler Mahallesi'ndeki  evinde anne ve 2 çocuğu ölü bulundu.  Şüpheli koca T.M. Osmaniye'de gözaltına alınarak İskenderun'a getirilmesi sonrasında suçunu itiraf ettiği iddia edildi. Uzman çavuş olarak görev yapan T.M.’nin mesleki anlamda yaşadığı sorunlar nedeniyle geçtiğimiz aylarda görevden el çektirilerek silahına el konuldu. Bir süredir bunalımda olan T.M.’nin intihar etmeyi düşündüğü ancak kendisi ölürse eşi ve çocuklarına ne olacağı endişesi ile cinayeti işlemeye karar verdiği öğrenildi. Zanlı, 28 Eylül Salı günü evde yalnızken önce eşi Aynur M. (41), sonra okuldan dönen kızı Aleyna (16) ve en son yine okuldan dönen oğlu Ahmet Ali'yi boğarak öldürdüğünü itiraf etti.

ONLARA KÖTÜLÜK YAPTIM

Kızı ve oğlunun cenazelerinin üzerini Türk bayrağı ile eşinin üzerini ise kendi kıyafeti ile T.M. daha sonra evden ayrılarak Osmaniye'ye gitti. Burada intihar etmeye çalıştığını ancak yapamadığını ifadesinde belirten T.M.’nin komşusunu arayarak, “Anahtar posta kutusunda eve gir bak aileme büyük bir kötülük yaptım” dediği ortaya çıktı. Komşuları tarafından sessiz, kendi halinde, mutlu olarak tanınan aileden geriye büyük bir acı kaldı. Zanlı T.M. İskenderun emniyetinde yapılan işlemlerinin ardından savcılığa sevk edilecek. (İHA)