SPOR
Giriş Tarihi : 09-05-2022 16:02   Güncelleme : 09-05-2022 16:02

Ağaoğlu'ndan Ali Koç'a sert cevap!

Trabzonspor 38 yıl sonra elde ettiği tarihi şampiyonluğu 176 bin taraftarın katılımı ile Yenikapı'da kutladı. Şampiyonluk kutlamalarında açıklamalarda bulunan bordo-mavili kulübün başkanı Ahmet Ağaoğlu, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un açıklamalarına cevap vererek "Maç kaybedebilirsiniz, puan kaybedebilirsiniz, bunun telafisi var. Ama eğer karakterinizi kaybederseniz, her şeyinizi kaybedersiniz, her şeyinizi." dedi.

Ağaoğlu'ndan Ali Koç'a sert cevap!

Spor Toto Süper Lig'de 38 yıl sonra şampiyonluk sevinci yaşayan Trabzonspor, tarihi şampiyonluğunu Yenikapı'da kutladı.

Bordo-mavili kulüp 176 bin taraftarın katılımı ile görkemli bir şölen gerçekleştirdi.

Kutlama töreninde açıklamalarda bulunan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un açıklamalarına cevap verdi.

Ağaoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

"4 sene önce yönetime geldiğimiz zaman sizler için çok zor olduğunu bildiğimiz bir şey istedik. ‘Üç sene sabredin, dördüncü sene bu takımı ayakta alkışlayacaksınız’ dedim ve bugün biz burada, Trabzon’da, Bursa’da, Urfa’da, Diyarbakır’da, Almanya’da, Belçika’da, Fransa’da, İngiltere’de, Amerika’da bu takımı ayakta alkışlıyoruz. Sabrınız için teşekkür ediyorum. Farklılığımızı ortaya koyduk. ‘Trabzonspor küllerinden doğdu’ dediler. Ben de şunu söyledim; ‘O ateş hiç sönmemişti’. O ateş sönseydi eğer, bugün milyonlarca taraftar, yıllarca sabırla bekleyen taraftarın sevdası sönmüş olsaydı bugün bu insanlar meydanlarda, sokaklarda olmazdı. O içimizde sönmeyen ateş ve bizlere vermiş olduğunuz destekle bizimle birlikte yan yana mücadele ettiğimiz için bugün bu noktadayız.

RAKİPLERİN TACİZLERİ ASLA SİZE YANLIŞ BİR ŞEY YAPTIRMASIN

Bugün takımımızın şampiyonluğunu kutluyoruz. Bu şampiyonlukta en büyük pay sahibi sizsiniz. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sevincimizi doya doya yaşayalım. Eğlenelim, horon edelim, kolbastı oynayalım. Her türlü müzikle coşalım ama lütfen bana söz verin, hepinizden rica ediyorum; aşırıya kaçmayalım. Hiçbir şekilde kimseye, sosyal medya da dahil olmak üzere farklı bir tutum sergilemeyelim. Bugün bizim sevincimiz dünyanın dört bir yanında gıptayla izleniyor. Lütfen hiç kimsenin buna en ufak bir şekilde gölge düşürmesine müsaade etmeyelim. Diğer takımların, rakiplerin tacizleri asla size yanlış bir şey yaptırmasın. Sadece kendi sevincimizi yaşayalım. Sadece kendi mutluluğumuzu yaşayalım.

KARAKTERİMİZLE ŞAMPİYON OLDUK

Kime sorarsanız herkes şunu söylüyor; ‘En büyük biziz’. Biz de şunu söylüyoruz; ‘Olabilirsiniz, ama biz farklıyız, biz Trabzonspor’uz’. Başından beri söylüyorum; maç kaybedebilirsiniz, puan kaybedebilirsiniz, bunun telafisi var. Şampiyonluk bile kaybedebilirsiniz, önümüzdeki yıllardaki şampiyonluklar sizi bekliyor ama eğer karakterinizi kaybederseniz her şeyinizi kaybedersiniz, her şeyinizi. Bu karakterli ve dik duruşunuz hiçbir zaman bozulmasın. Sizden tek istediğim bu. Bizim sloganımız o zaman şu oluyor; farklıyız ve karakterimizle şampiyon olduk.” karar