KÜLTÜR
Giriş Tarihi : 29-03-2021 08:35   Güncelleme : 29-03-2021 08:35

Ada Mola'da pürneşe mola

1992 yılından bu yana sanatçı yetiştirmenin yanında bir çok örnek projelere imza atan ve sadece Türk Sanat Müziği ile Halk Müziği dersleri vererek müzik geleneğimizin sürdürülmesine katkıda bulunan Musikinin Sultanlar Gençlik Spor Kulübü Başkanı ve Kanun sanatçısı Hülya Dündar'la özel bir söyleşi gerçekleştirdik.

Ada Mola'da pürneşe mola

Ufuk IRGAŞ-Mustafa TANITAN

Aralarında öğretmen, doktor, avukat her meslek dalında faaliyet gösteren kursiyerlere Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği dersleri veren Hülya Dündar'la Özlüce ADA MOLA CAFE'de verdiği ders arasında bir söyleşide bulunduk. Dündar bize yaptığı açıklamada, "Öncelikli olarak bizi kırmayarak buraya geldiğiniz için size içtenlikle teşekkür ediyorum.  Mekanımızın olmaması yüzünden anlaşmaya vardığımız Cafe ve Restoranlarda çalışma ve toplantılarımızı mecburiyetten devam ettirmek zorunda kalıyoruz. Derneğimiz adeta göçmen kuşları gibi faaliyetlerini sürdürür duruma geldi. Bakınız verilere göre şehrimizde beş bine yakın dernek bulunmakta. Ancak bunların bir çoğu tabela derneğinden öteye gidememekte ve başka amaçla kullanılmaktadır. Televizyon ve sosyal medyadan takiplerimize göre kumar oynatılan hatta fuhuş dahi yaptırılan derneklerin varlığından söz edilmekte. Derneğimize gelince burada sadece Türk Sanat Müziği ve Türk Halk müziği dersleri verilmektedir. Gelenek ve göreneklerine sahip çıkan ve onları yaşatan ve gelecek nesillere taşınması konusunda faaliyetlerini sürdüren Derneğimiz de dönem dönem verdiğimiz derslerden mezun olanlara sertifika yada diploma vererek korolarda yer alıp ve sahnelere solist olarak çıkmalarını sağlıyoruz. "ifadelerini kullandı.

ÖNCELİK MÜŞTERİDİR

Diyarbakır kökenli işletmeci Muhsin Akkuş'da yaptığı açıklamada "Sosyal Yaşamın Merkezi olarak Yüzüncü Yıl Avukat Cengiz Göral Caddesi Nilüfer Özlüce'de faaliyetlerini sürdüren mekanımızda Müşteri velinimettir ve müşteri memnuniyeti doğrultusunda hizmet vermekteyiz. Mekanımızın içeriğine gelince Eğlenceli konseptleri, zengin içecek alternatifleri ile bulunduğu çevreye yeni bir soluk getiren, güler yüzlü ve kaliteli hizmet anlayışı ile yaz günlerinizin tadını keyifle çıkaracağınız en keyifli mekan olmaya aday Ada Mola Cafe siz değerli misafirlerini bekliyor. Nilüfer Özlüce’deki Ada Mola Cafe, oyun alanı, özel toplantı ve davet alanı, yemek bölümü, ps odası, nargile, kapalı ve açık çocuk oyun alanı ve şömine keyfini sizler ile paylaşıyor."ifadelerini kullandı