SPOR
Giriş Tarihi : 20-06-2021 12:42   Güncelleme : 20-06-2021 12:42

83'lük delikanlı Ronaldo'ya taş çıkarıyor

Ordu 1. Amatör Küme’de mücadele eden Esnafspor'un 58 yıllık antrenörü 83 yaşındaki Aziz Tokat, ilk günkü heyecanla gençlere futbolun inceliklerini öğretiyor.

83'lük delikanlı Ronaldo'ya taş çıkarıyor

Kentte, esnaflar tarafından 1963 yılında kurulan Esnafspor'da, 24 yaşından bu yana antrenörlük yapan Aziz Tokat, 83 yaşında olmasına rağmen futboldan ayrılamıyor. Şimdiye kadar takımda çeşitli başarılara imza atan Amatör B lisanslı antrenör Aziz Tokat, Süper Lig başta olmak üzere 1. Lig ve diğer profesyonel liglerde mücadele eden takımlarda oynayan çok sayıda futbolcu ve kalecinin yetişmesinde önemli rol üstlendi. Özellikle 1963-2000 yılları arasında Ordu'da önemli bir ses getiren takım, yaklaşık 40 profesyonel sporcuyu yetiştirirken, milli takıma da oyuncular gönderdi.

“Amacım sporcu yetiştirmek”

Amacının, Türk futboluna oyuncu yetiştirmek olduğunu ifade eden Aziz Tokat, “Esnafspor 1961 yılında faaliyete geçirdik, resmi olarak da 1963 yılında kurduk. Kurulduğundan bu yana Esnafspor'un başındayım. Yaklaşık 60 yıl oldu ve halen devam ediyorum.

Amacımız Ordu ve Türk futboluna sporcu yetiştirmek. Esnafspor Kulübü'nde çok yetenekli oyunculardan Orduspor, Beşiktaş, Galatasaray'a gitti, çok yetenekli sporcular vardı. Bunlar Esnafspor'dan bizim zamanımızda yetişti. Ancak eskisi gibi olmuyor, bir buçuk yıldır virüs yüzünden çocukları çalıştıramadık. Allah izin verirse bu virüs kalkar ve Eylül ayından itibaren yeniden idmanlara başlayacağız” dedi.

(İHA)