MAGAZİN
Giriş Tarihi : 09-05-2022 11:30   Güncelleme : 09-05-2022 11:30

'3 bölümlük canım vardı'

Bir dönemin unutulmaz dizisi 'Kurtlar Vadisi'nde 'Güllü' karakterine hayat veren Erhan Ufak, televizyon serüvenine Necati ve Raci Şaşmaz kardeşler sayesinde başlamış. Oyunculuk eğitimi olmadığı için 3 bölümlük şans verdiklerini söyleyen Erhan Ufak şöyle konuştu: Kendini kanıtlarsan devam edersin. Eğer kanıtlayamazsan diğer karakterler gibi ölürsün' dediler.

'3 bölümlük canım vardı'

Osman Sınav ve Raci Şaşmaz'ın yapımcılığını üstlendiği 'Kurtlar Vadisi' Türkiye'nin soluksuz izlediği dizilerden biriydi. Yayınlandığı perşembe akşamları adeta Türkiye'de hayat duruyordu. Hatta ana haber bültenleri boşalan caddeleri ve sokakları bile ekranlarına taşıyordu.

Aralarında Necati Şaşmaz, Selçuk Yöntem, Oktay Kaynarca, Gürkan Uygun, Haldun Boysan, Tarık Ünlüoğlu, İstemi Betil, Zafer Ergin ve Özgü Namal gibi isimlerin de bulunduğu geniş bir oyuncu kadrosunu barındıran yapımdaki hemen hemen her karakter fenomen oldu. Dizinin replikleri kadar müzikleri de dillere dolandı.

vad.jpg

Dizi izleyicisinde öyle bir etki bıraktı ki, üzerinden yıllarda geçse de Oktay Kaynarca'nın hayat verdiği 'Süleyman Çakır' karakterinin ölümü hala her sene anılıyor.

Final bölümünde Sharon Stone ve Andy Garcia gibi Hollywood yıldızlarının rol aldığı dizi Türk televizyonlarının kült yapımlarından biri oldu.

Dizi pek çok isme büyük bir şöhret kazandırdı. Onlardan biri de canlandırdığı renkli karakter 'Güllü' ile hafızalara kazınan Erhan Ufak. Uzun süredir gözlerden uzak olan Ufak, oyunculuk serüvenini ve şimdilerde neler yaptığını anlattı.

gg.jpg

NECATİ VE RACİ ŞAŞMAZ SAYESİNDE OYUNCU OLDUM

Habertürk'te yer alan habere göre; oyunculuğa başlamadan önce Dalaman ve Marmaris gibi tatil beldelerinde otel ve restoran işletmeciliği yapan Erhan Ufak'ın televizyon serüveni Necati ve Raci Şaşmaz kardeşler sayesinde başlamış.

Oyunculuk eğitimi olmadığını söyleyen Erhan Ufak, "Daha önce oyunculukla ilgili bir düşüncem hiç olmamıştı. Necati (Şaşmaz) ve Raci (Şaşmaz) Bey ile çocukluktan beri tanışıyoruz. Aile dostluğumuz vardı. Beni ekibe dahil ettiler." dedi.

3 BÖLÜMLÜK ŞANS VERDİLER YOKSA ÖLECEKTİM

"Eğitimim olmadığı için 3 bölümlük şans verdiler. 'Kendini kanıtlarsan devam edersin. Eğer kanıtlayamazsan diğer karakterler gibi ölürsün.' dediler.'' sözlerini kaydeden Ufak, şöyle devam etti:

''Neyse ki bana verilen şansı değerlendirdim. 3. bölümü geçtik ama ben hala senaryoya bakıyordum, 'ölecek miyim' diye... (Gülüyor) Gelen olumlu tepkiler sonrasında eksiklerimi kapatmak için oyunculuk eğitimi almaya başladım."