BURSA
Giriş Tarihi : 20-06-2022 10:24   Güncelleme : 20-06-2022 10:24

26 Haziran'da Kocayayla'da buluşalım

Ülkemizin yetiştirdiği değerli iş insanlarından Bursa Kars-Ardahan-Iğdır Dernekleri Federasyonu (KAİDEF) Genel Başkanı İrfan Koç ile 26 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek yaz şenliği başta olmak üzere daha birçok merak edileni gazetemize anlattı.

26 Haziran'da Kocayayla'da buluşalım

Özkan YILDIRIM/ÖZEL HABER

Bursa Kars-Ardahan-Iğdır Dernekleri Federasyonu (KAİDEF) Genel Başkanı Sayın İrfan Koç, gazetemize bugüne kadar yapılan ve yapılacak çalışmaları anlattı. Federasyon Başkanı İrfan Koç şu konulara değindi.  “Bizim federasyonumuz 2005 yılında kuruldu, göreve geleli daha bir yıl oldu. Göreve geldiğimiz günden itibaren çalışmalara başladık. Şu anda 70 öğrenciye burs veriyoruz. Bu hizmet ilk defa oldu federasyonumuz bünyesinde. Kars, Ardahan ve Iğdırlı olarak Bursa'da yaşayan 350.000 hemşerimiz var, bize bağlı 15 derneğimiz mevcut. Biz geldiğimiz günden beri birçok faaliyette bulunduk, Osmangazi Belediye başkanımızla birlikte Kars- Ardahan'a gittik. Sonrasında bir kere daha Iğdır'a gittik iki kere gidip gelmiş olduk, kısa zamanda. Derneğimize bağlı 15 tane derneğimiz var demiştim hep birlikte bir futbol turnuvası düzenliyoruz şu anda 8 takım başvurdu, hala daha kayıtlar devam ediyor. Haziran'ın 26'sında Yaz Şenliğimiz var. Bize bağlı bütün derneklerle beraber yapıyoruz bu şenliği.. Epey bir etkinliklerimiz oldu. Geçmiş dönemde kış aylarında bizim yöremizin sanatçısı Murat Çobanoğlu ile birlikte Yıldırım Belediyesi ile ortaklaşa bir anma gecesi düzenledik.

 

KAMU YARARINA DERNEK OLMAK İSTİYORUZ

Bunun yanı sıra kamu yararına dernek olmakla ilgili girişimlerde bulunduk. KAİDEF olarak bu bizim öncelikle hedeflerimizden. Kamu yararına dernek statüsünü aldıktan sonra daha da çok aktif işler yapacağımızı düşünüyoruz. Çok hedefimiz var, büyük hedeflerimiz var ilk defa hemşerilerimiz böyle bir arada olmak, etkinliklerin yapılması, federasyon heyecanı yarattı. Bizde bundan çok mutluyuz yöremizle Bursa şehrini birbirine entegre etmiş olduk.

 

KARS’A TARİFELİ UÇAK SEFERİ KONULMASI İLE İLGİLİ GİRİŞİMLERİMİZİ HIZLANDIRDIK

Ticaret ve Sanayi Odası ile bir program yapacağız. Yenişehir Havaalanı'na haftada bir gün uçak kaldırmakla ilgili. Geçtiğimiz günlerde bizim Ankara ziyaretimiz vardı bu Yenişehir havaalanından Haftada bir gün Kars'a uçak kalkması ile ilgili eski bakanlarımızdan Efkan Ala Bey'i ziyaret ettik. Böyle bir şey olursa Ticaret Sanayi Odası, Ticaret Borsası ve iş adamlarımız hep birlikte Kars'a bir uçakla ziyaretimiz olacak. Sonbahara doğru Kars-Ardahan Iğdır tanıtım günleri düzenleyeceğiz çok güzel planlı güzel işlerimiz var önümüzde.

 

YÖNETİMİMİZ MÜKEMMEL, KADIN KOLLARI, GENÇLİK KOLLARI ÇOK AKTİF

Yönetim kurulumuz Kars, Ardahan, Iğdırlı hepsi birçoğu daha önce dernek ya da Federasyonu'nda görev almayan arkadaşlar hepsi. Çok iyi insanlar kaliteli insanlar yönetimimiz de iki doktor arkadaşımız, İki avukat arkadaşımız, mühendis arkadaşımız yine eski bir belediye başkanımız var yine. Teker teker gerçekten hepsi çok iyi insanlar. Güzel, mükemmel bir ekibimiz var, uyumumuz çok iyi. Kadın kollarımız çok aktif, gençlik kollarımız çok aktif. Sonbahara doğru yine Bursa'da yaşayan bürokrat ve iş adamları dernek ve federasyonları yemek düzenleme programımız var hemşeri tanışması amacıyla. Gerçekten çok güzel çalışmalarımız var KAİDEF olarak geçmişte pek olmamış şeyleri hayata geçirme çabasındayız. Ayrıca KAİDEF olarak Bursa Kars Ardahan Iğdır'a Dernekleri Federasyonu'na bağlı dernekler ile birlik beraberlik içerisinde her derneğe eşit ve farklılık göstermeksizin yaklaşımda bulunmak ve bölgemiz için gerekli tüm proje ve aktivitelerde birlikte hareket edecek sistemsel yapıyı oluşturmak hedefindeyiz.

 

BİR ÇOK PROJEMİZ, PROGRAMIMIZ VAR

Ayrıca Kars, Ardahan Iğdır illerimizi sahip oldukları ortak kültür temellerinde bir araya getirmek, bünyesindeki bölge dernekleri ve kuruluşları ile birlikte Bursa Kars-Ardahan- Iğdır Dernekleri Federasyonu'nu her platformda ayrıştırmadan, birleştiricilik yönüyle yenilikçi projelerle üst düzey temsiliyetleriyle  saygın ve etkin bir sivil toplum kuruluşu yapmaktır.

 

İŞTE YÖNETİM KURULUMUZ;

Nurettin Sesli, Agah Aşkın, Yusuf Ekinci, Kemal Ünlü, Burcu Ağdaş Koç, Murat Kalaycı, Ahmet Hiçkorkmaz, Mehmet Aygün, Oğuz Yıldırım, Ersin Bayraktaroğlu, Olgun Beytemur, Levent Kül, Metin Koçer, Murat Cihantimur, Semra Ünal Hiçkorkmaz, Sibel Kaya, Bahar Pervin Taş, Kaan Şale, Cevdet Aras, Onurcan Bulut, Yılmaz Payas, Tarık Top, Mustafa Temuçin.

Denetleme Kurulu Asil: Ahmet İncegül, Bilal Yıldırım, Ahmet Berk.

Denetleme Kurulu Yedek: Nurullah Kavak, Kutsal Uray, Selçuk Taşdemir.

 

YAZ ŞENLİĞİNE HERKES DAVETLİ

En başta da söylemiş olduğum gibi 26 Haziran 2022 Pazar günü Keles ilçemiz de bulunan Kocayayla mesire alanında Yaz şenliğimizi düzenliyoruz. Kars Ardahan Iğdır Dernekleri Federasyonu olarak federasyonumuza bağlı derneklerimiz ile gerçekleştireceğimiz birlik beraberlik ve dayanışmak piknik şenliğimize tüm Bursa'da yaşayan hemşerilerimizi halkımızı ben buradan davet etmek istiyorum. Başta Kars, Ardahan ve Iğdır'da yaşayan hemşerilerimiz olmak üzere Bursa'da yaşayan yurt genelinde yaşayan milyonlarca hemşerilerime yurt genelinde yaşayan 84,5 milyon İnsanımıza Bursa'dan sevgilerimi, saygılarımı göndermek istiyorum esenlikler diliyorum. İnşallah hep birlikte nice güzel mutlu yarınlara diyerek sözlerini tamamladı.

 

İRFAN KOÇ’UN ELLERİNİN DEĞDİĞİ ÇOK BELLİ

İş hayatındaki başarılarla ülke çapında adından söz ettirmiş olan Bursa’mızın, ülkemizin yetiştirdiği değerli iş insanlarından İrfan Koç’un ellerinin KAİDEF’e dokunmuş olduğunu kısa zaman içerisinde KAİDEF’in ortaya koymuş olduğu performans gerçek kanıtıdır. Bu anlamda ben başta Genel Başkanı Sayın İrfan Koç olmak üzere bütün yönetim kurulu üyelerine bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum.