EĞİTİM
Giriş Tarihi : 31-07-2022 18:00   Güncelleme : 31-07-2022 18:00

2022 KPSS Lisans sınavı sonrası personel alımları ve atamalar ne zaman başlayacak?

2022 KPSS Lisans sınavı 31 Temmuz tarihinde 2. oturum şeklinde tamamlandı. Sınavın ardından milyonlarca memur adayı KPSS sınavı sonrası personel alımları ve atamaların ne zaman başlayacağını merak etmeye başladı.

2022 KPSS Lisans sınavı sonrası personel alımları ve atamalar ne zaman başlayacak?

31 Temmuz 2022 Pazar günü Kamu personeli Seçme Sınavı (KPSS) gerçekleştirildi. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen sınav 2 oturum şeklinde yapıldı. 1. oturum Genel Kültür ve Genel Yetenek olarak yapılırken 2. oturum Eğitim Bilimleri alanında uygulandı

Milyonlarca lisans mezunu memur adayı kamu kurum ve kuruluşlarında görev alabilmek adına her iki oturumda da ter döktü, İyi puan alarak devlet kadrolarına geçmek isteyenler merakla KPSS sınav sonucunu beklemeye başladı.

2022 KPSS Lisans sınavı sonrası personel alımları ve atamalar ne zaman

2022 KPSS Lisans sınavı sonrası personel alımları ve atamalar ne zaman başlayacak?

2022 KPSS Lisans sınavının tamamlanmasının ardından sınava giren adaylar, personel alımları ve atamalarına ilişkin tarih bilgisine ulşamaya çalıştı. Atamaların ne zaman yapılacağını merak ederken arama motorlarında 'KPSS Lisans sınavı sonrası personel alımları ve atamalar ne zaman başlayacak?' sorusuna yanıt aramaya başladı.

Personel alımlarının veya atamaların gerçekleştirilebilmesi için ilk olarak kurumların ilan açmaları gerekecek. 2022 KPSS Lisans sınavının ardından mülakatsız olarak memur alımlarının yapılacağı atmaların 2022 Aralık ayı içerisinde yapılacağı bilgisine ulaşılırken Ekim ayı içinde kurumların da boş kadrolarını beyan edecekleri söyleniyor. Bu açıklamaların yapılmasından hemen sonra ise ÖSYM'nin atama duyuru yapması gerekecek.