Osmangazi'de bulunan Fatih Ortaokulu’nda çalışmalarını yürüten öğretmen ve öğrenciler geleneksel ebru sanatını modern sanat çizgileriyle yeniden yorumladı. 

Tayyare Kültür Merkezi'nde  düzenlenen sergi açılışına ilgi beklenenden de yoğun oldu. 5, 6, 7. ve 8. sınıf öğrencilerinin ve okulun öğretmenlerinin oluşturduğu toplam 120 çalışma, Görsel Sanatlar ögretmeni Ayşe Yıldırım, Teknoloji Tasarım öğretmeleri Nevin Yaran, Zeynep Güler ve Murat Özkan öncülüğünde hazırlanarak sanatseverlerin beğenisine sunuldu. 150 çalışmanın bulunduğu Sanat Galerisi 11 Mayıs’a kadar ziyarete açık olacak.. 

Fatih Ortaokulu Okul Müdürü Hakan Dipova, böyle yetenekli öğretmen ve öğrencilerin bulunduğu bir okulda yönetici olmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, "Öğretmen ve öğrencilerimiz aylardır büyük emekler vererek bugün için hazırlandılar. Etkinliğin hazırlanmasında emek veren tüm öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum." dedi.

Öğretmen ve öğrencilerin Geleneksel Ebru Sanatını ilk defa deneyimlediklerini belirten Görsel Sanatlar Öğretmeni Ayşe Yıldırım da, “ Akademik yılın başından sergiye kadar olan süreçte herkes büyük ilgi ve motivasyonla çalışarak oldukça yaratıcı eserler ortaya çıkarttı.

BUÜ Spor Festivali’nde öğrenciler hünerlerini sergiledi BUÜ Spor Festivali’nde öğrenciler hünerlerini sergiledi

Çok mutluyuz bizleri her zaman destekleyen okul müdürümüz Hakan Dipova'ya teşekkür ediyoruz” değerlendirmesinde bulundu .

Editör: Mehmet Ali Ekmekçi