KOREDER tarafından 2-4 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen etkinliklerde, Bursa’da Kore rüzgarı esti.

KOREDER tarafından düzenlenen etkinliklerin kapanış töreni; Karaman Dernekler Yerleşkesi’nde gerçekleştirildi. Törene; Kore İstanbul Başkonsolosluğu’ndan …. , KOREDER Başkanı Arzu Kırayoğlu, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Sibel Özer, TÜRSAB Güney Marmara BYK Başkanı Murat Saraçoğlu, Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği’nden Serkan Teke, KOREDER Yönetim Kurulu Üyelerinin yanı sıra çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

WhatsApp Image 2023-11-06 at 12.33.49

Etkinliklerin kapanış töreninde konuşan KOREDER Başkanı Arzu Kırayoğlu, Bursa’da üç gün boyunca Kore esintisi estiğini söyledi. Kırayoğlu, “Bir aşkla kurduğumuz KOREDER, kuruluşunun ilk yıldönümünde önemli bir etkinliğe başarıyla imza attı. Etkinlik boyunca film gösteriminden geleneksel yemek tadımına, söyleşilerden geleneksel kıyafet tanıtımına varıncaya kadar pek çok renkli organizasyon yaptık. İlk yılımız olmasına rağmen etkinliklerimize ilgi gayet güzeldi. Katılım sağlayan herkese ve destekçimiz olan Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne, Nilüfer Belediyesi’ne, BEBKA’ya, TÜRSAB Güney Marmara Bölgesel Yönetim Kurulu’na çok teşekkür ediyorum” dedi.

WhatsApp Image 2023-11-06 at 12.33.54

KOREDER’i kurma aşamasından bahseden ve amaçlarını anlatan Kırayoğlu, "Bir aşkla yola çıktık ve arkadaşlarımızla KOREDER'i kurduk. Bursa'da etkinliklerimize bu bizim açımızdan büyük organizasyonla başladık. Asya ve Kore kültürü çok farklıdır. Dileğimiz KOREDER, Kore ile Bursa arasında bir köprü olsun. Bu sayede de daha fazla eğitim projeleri yapalım, ticari işbirlikleri geliştirelim” diye konuştu.

WhatsApp Image 2023-11-06 at 12.33.47

UEDAŞ ekipleri, lodosa karşı çalışıyor UEDAŞ ekipleri, lodosa karşı çalışıyor

Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Sibel Özer, TÜRSAB Güney Marmara BYK Başkanı Murat Saraçoğlu, BEBKA’dan Talha Göktaş ve Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği’nden Serkan Teke de birer selamlama konuşması gerçekleştirdi. Yapılan konuşmaların ardından etkinlikte katkısı bulunanlara teşekkür plaketi takdim edildi.

Kaynak: Bülten