SON DAKİKA
Hava Durumu

Uluslararası Rotary Bölge Bursa Basın toplantısı, “Barış” mesajıyla başladı

Bölge 2440 Federasyon Başkanı Mert Korur, 15 maddelik dönem manifestosu ile döneminin öne çıkan başlıklarını basın mensupları, sivil toplum liderleri ve üyelerle paylaştı.

Haber Giriş Tarihi: 05.07.2024 09:03
Haber Güncellenme Tarihi: 05.07.2024 09:03
Kaynak: Haber Merkezi
Haberyazilimi.com
Uluslararası Rotary Bölge Bursa Basın toplantısı, “Barış” mesajıyla başladı

Basınla paylaşılan manifestonun en çarpıcı başlığı, Uluslararası Başkanının da katılımıyla gerçekleşecek olan İstanbul Barış Merkezi ndeki Barış Konferansı oldu. Otto-Fran Walter tarafından 15.5 Milyon Dolar karşılığında kurulan BAU Rotary Barış Merkezi’nde her yıl 40 öğrenci eğitim görecek. Korur, Bölge 2440 Fedarasyonu olarak her yıl bir öğrenciye Atatürk Barış Bursu vermek için yola çıktığını beyan etti.

Rotary’nin 1985 yılından beri en öncelikli hedefi olan “END POLIO NOW- Çocuk Felcini Şimdi Bitir” çalışmalarının da aralıksız devam ettiğini belirten Mert Korur, Afganistan’da 5, Pakistan’da 5 vahşi çocuk felci vakasının kaldığını, aşılama ve farkındalık çalışmalarının devam ettiğini ve dünyada sıfırlanana kadar da sürdüreceklerini belirtti. Korur, 6 Şubat depremi sonrası bölgeye olan ilgi ve desteklerin devam edeceği hususunun altını çizdi.

Korur, 2019 yılından beri sürdürdükleri organ bağışı farkındalığı çalışmalarının da bu yıl transplant oyunları ve tematik park ile farklı bir çalışmayla devam edeceği ve organ bağışı farkındalık çalışmalarının da öncelikli projelerininden olduğunu ekledi.

Korur, “30 Ağustos 37. Uluslararası Çanakkale Yüzme Yarışlarını da aynı heyecan içinde gerçekleştirecek olmanın gurur ve mutluluğunu da yaşıyoruz” derken, dönem içinde gençlerle birlikte uluslararası etkinlikler ve zeytin sempozyumunun da hazırlıklarına devam ettiklerini söyleyerek sözlerini tamamladı. Rotary Hakkında: Rotary, dünyanın en acil insani sorunlarıyla mücadele etmeye adanmış küresel bir gönüllü liderler ağıdır. Rotary, 200’den fazla ülke ve coğrafi bölgedeki 46.000’den fazla Rotary kulübünün 1,4 milyon üyesini birbirine bağlar. Çalışmaları, kendi toplumlarındaki ihtiyaç sahiplerine yardım etmekten, çocuk felcinden arınmış bir dünya için çalışmaya kadar hem yerel hem de uluslararası düzeyde yaşamları iyileştiriyor. Daha fazla bilgi için: rotary.org adresini ziyaret edin.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.