Bursaspor’da Bucaspor 1928 maçı hazırlıkları sürüyor Bursaspor’da Bucaspor 1928 maçı hazırlıkları sürüyor

Bursa Çıraklık ve Staj Sigortası Mağdurları Derneği Başkanı Fatih Yeniay, Başkan yardımcısı İbrahim Çelik Kaya ve Yönetim kurulu üyesi Mehmet Turna ilk olarak Saadet Partisi Bursa milletvekili Mehmet Atmaca ile bir araya geldi.  Heyet, 1999 öncesi EYT’den daha da eski mağduriyetin sözcüleri olarak Atmaca’dan sorunların Gazi Meclis’te duyurulmasını talep ederken, Mehmet Atmaca da destek sözü verdi.


CHP’Lİ VEKİLLERDEN DESTEK
Bursa Çıraklık ve Staj Sigortası Mağdurları Derneği yöneticilerinin ikinci durağı ise CHP oldu. İl binasında Bursa milletvekili Orhan Sarıbal ile görüşen heyet, mağduriyetlerinin son bulduğu güne kadar mücadelelerine devam edeceklerini ifade ederken, “ TBMM başta olmak üzere her platformda bizlere destek vereceklerini iletti. CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e ve tüm vekillere teşekkür ederiz” dedi. Dernek üyeleri ayrıca CHP Bursa milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu’na da taleplerini iletti.


ÇIRAKLIK SGK BAŞLANGICI OLSUN
Görüşmelerin ardından açıklama yapan Bursa Çıraklık ve Staj Sigortası Mağdurları Derneği yöneticileri, “Bu mağduriyet kanayan bir yara haline gelmeden sayın Cumhurbaşkanımızdan isteğimiz yerel seçimden önce bu mağduriyetin son bulmasıdır. Çıraklık ve staj sigortası sigorta başlangıcı sayılmalıdır” dedi.

Editör: Mehmet Ali Ekmekçi