Yerel Vizyon'un bu haftaki konuğu BESAŞ Genel Müdürü Hakkı Gülşen   Yerel Vizyon'un bu haftaki konuğu BESAŞ Genel Müdürü Hakkı Gülşen  

Cumhuriyetin 100’üncü yılı kapsamında düzenlenen gecede;  Türk milletini çağdaş uygarlık seviyesine yükseltmek için, idari ve sosyal yaşamda büyük yeniliklere imza atan Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 85. yılında anılıyor. 
Bu akşam Merinos Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinlikte şef Özgür Arkun yönetimindeki 40 kişilik BPLAS Bursa Oda Orkestrası solist Emirkan Yıldız’a eşlik edecek. 

WhatsApp Image 2023-11-10 at 11.49.12
Eserler icra edilirken,  Atatürk ve silah arkadaşlarının dur durak bilmeyen yaşam öyküleri barkovizyonda eşzamanlı olarak yayınlanacak.  Konserde seyirci önüne çıkacak eserler, bestelenmesinden aranjmanına, orkestra düzenlemelerine yapılan çalışmalar BPLAS A.Ş tarafından desteklendi.  
Sözlerini Dr. Mevci Ergün’ün yazdığı, aranjörlüğünü Miraç Kutlu’nun, bestelerini  ve solistliğini ise Emirkan Yıldız’ın yaptığı doğumundan ölümüne, Atatürk ‘ün 12 şarkı ile anlatılacağı konsere yoğun bir katılım bekleniyor.

Kaynak: Bülten