BURSA
Giriş Tarihi : 12-02-2021 09:18   Güncelleme : 12-02-2021 09:18

ZAHİR SOFRASI

Bursalılarla 'Muş Yaprak Döneri'ni ilk tanıştıran isim olan "Zahir Sofrası“nın kurucusu ve sahibi Sayın Kamuran Alkış ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

ZAHİR SOFRASI

Özkan YILDIRIM

Şuana kadar kebap, Lahmacun ve pide üzerine ağırlıklı olarak hizmet vermekte olan Zahir Sofrası son yıllarda  Muş'a özgü bir lezzet olan "Muş Yaprak Döner’ini Bursalılara sunuyor.

   ***Öncelikle Kamuran Bey sizi tanıyabilir miyiz?   Sonrasında da Zahir Sofrası ‘nın bu günlere geliş süreciyle ilgili okuyucularımızı bilgilendirirseniz sevinirim.

BÜTÜN  İŞLERİ YAPTIM

Elbette, memnuniyetle. Öncelikle bizlere böylesine güzel bir fırsat sunduğunuz için işletmemize gelip bizlerle röportaj yapmış olduğunuz için teşekkür etmek isterim. 1981 Muş doğumluyum. Liseyi bitirdikten sonra,1997 yılında ailecek Bursa'ya yerleştik. Yaklaşık 6 yıl kadar çeşitli restaurant ve lokantalarda bulaşıkçı, komi, garson, şef garson olarak çalıştım.

Edinmiş olduğum tecrübe ve birikimlere istinaden 2003 yılında "ZAHİR SOFRASI “adıyla sektörde kendi işyerimi açtım ve 18  yıldır değerli Bursalılara her zaman kaliteyi ön planda tutarak hizmet verme çabasındayız.

SAĞLIKLI YAŞAMAK İÇİN ZAHİR SOFRASI’NI TERCİH EDİN

Menü ve güzel lezzetlerinizle ilgili neler söylersiniz?

Şuana kadar kebap, lahmacun ve pide üzerine ağırlıklı olarak hizmet vermekle birlikte yeni taşındığımız bu işyerimizde son bir aydır Muş'a özgü bir lezzet olan "Muş Yaprak Döner’imizi değerli vatandaşlarımıza sunmaktan büyük onur duymaktayız. Bursa'da bir ilk olduğumuzu da sırası gelmişken belirtmek isterim. Menümüzdeki lezzetleri sıralayacak olursak;

MUŞ YAPRAK DÖNERİMİZ

İSKENDER DÖNERİMİZ

PİDE LAHMACUN ÇEŞİTLERİMİZ

BURSA CANTIK ÇEŞİTLERİMİZİ    

SIRALAYABİLİRİM.

Sizin farklılığınız ne acaba? Bu konuyla ilgili  neler söylersiniz?

Etlerimiz doğudan gelmektedir. Memleketten doğal yollarla beslenmiş olan hayvanlarımız canlı olarak Bursa'ya getirilip buradaki  İrfaniye’deki çiftliğimizde beslenmelerine devam edilmektedir. İhtiyaç hâsıl olduğunda etlerimizi çiftliğimizden temin etmekteyiz. Topyekûn Bursa'da yaşayan bütün insanlarımızı, hemşerilerimizi kalite, damak tadı ve hijyen konularında oldukça iddialı olan işyerimize bekliyoruz. Güzel ve lezzetli tatlarımızdan bir kere dahi denediklerinde müdavimlerimiz arasında yer alacaklarına inancımız sonsuzdur.

BU DÖNEMDE GEL-AL VE EVLERE SERVİS

Gördüğüm kadarıyla Alo Paket Servis hattınızda bulunmakta servislerinizin başlangıç ve bitiş saatlerini bizlerle paylaşır mısınız?

11.00-22.00 Saatleri arasında servis hizmetimiz olmakla birlikte, düğün, sünnet ve diğer olabilecek her türlü cemiyetlere uygun fiyatlarla, kaliteli hizmet verilmektedir.

Peki, bu güzel tatların ortaya çıkmasını kaç personelinizle sağlamaktasınız?

Pandemi öncesi ve sonrası  burada 10 kişilik  personelimizle hizmet vermekteyiz. Güzel lezzetlerimiz halkımızdan çok olumlu tepkiler almaktayız. Bu süreçte hiç bir personelimizi mağdur etmedik.

Peki, Kamuran Bey, son olarak neler ilave etmek istersiniz?

18 yıl önce Bursa’da neredeyse hiçbir dönerci yokken biz vardık, bizden sonra tabi dönerciler çoğaldı. Şu an burada kardeşim Cüneyt’le birlikte çalışmalarımızı yürütüyoruz. Aşağı yukarı son bir yıldır pandemi sürecinde  bünyemize  katmış olduğumuz bir servis aracı iki tanede motosikletle evlere servislerimizin daha da hızlı bir şekilde olmasını sağlamış  durumdayız. Bu durum tabi bizim hızlı bir şekilde lezzetleri halkımızla buluşturmamızı sağlamış durumda. Hafta içi gel-al ve eve  servis hizmetlerimiz hızlı bir şekilde devam ederken, hafta sonları sokağa çıkma yasakları devam ettiğinden sadece eve servisimiz çalışmaktadır.

BURSALILARA SONSUZ TEŞEKKÜRLER

Güzel lezzetlerimizi 18 yıldır tercih ederek bizleri onurlandıran , gururlandıran değerli Bursa halkına ,lezzet severlere buradan bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.Bu güzel lezzetleri hiçbir zaman değişmeden onlara sunmak için aralıksız çalışmalarımıza devem edeceğimizin de sözünü buradan vermek istiyorum.

Muş Yaprak Döneri'ni Bursalılarla ilk tanıştıran mekan olan Zahir Sofrası‘nın kurucusu ve sahibi sayın Kamuran Alkış’a  başarılarının devamını diliyorum. Muş Yaprak Döneri'ni tatmak için taa Muş'a gitmenize hiç gerek yok, hemen yakınınızda Emek Zekai Gümüşdiş Mahallesi, Gaziosmanpaşa Caddesi üzerindeki işyerlerinde bu birbirinden güzel lezzetleri tadabilirsiniz. Dikkat edin alışkanlık yapabilir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ:

ZEKAİ GÜMÜŞDİŞ MAHALLESİ

GAZİOSMANPAŞA CADDESİ

KAPALI PAZARYERİ KARŞISI

TEL:0224  243 75 54 242 13 49

GSM:0 533 388 56 81

İnstagram:zahir_sofrası

Facebook:Kamuran Alkış Zahir Sofrası

www.zahir sofrası.com

EMEK/OSMANGAZİ/BURSA