GÜNDEM
Giriş Tarihi : 09-06-2021 12:49   Güncelleme : 09-06-2021 12:49

Z kuşağı muhtar

Muhtarlık ara seçiminde Z kuşağından 18 yaşındaki bir genç ‘Türkiye’nin en genç muhtarı’ seçildi. Ali Külekci isimli genç, “Köye en iyi hizmetleri getireceğime inanıyorum” dedi.

Z kuşağı muhtar

Samsun'da 6 Haziran Pazar günü 14 farklı mahallede muhtarlık seçim heyecanı yaşandı. Havza ilçesi Ağcamahmut Mahallesi'nde eski Muhtar Ali Zengin kalp krizinden hayatını kaybettiği için mahalleli ara seçime gitti. Gerçekleşen muhtarlık seçiminde ise 18 yaşındaki Ali Külekci, Türkiye'nin en genç muhtarı oldu. Liseyi yeni bitiren genç, mahalleli tarafından çok sevildiğini bildiği için ve ‘mahallenin en genci’ olduğundan dolayı hizmet etmek için muhtarlığa aday olduğunu açıkladı. Bilgisayar oyunu oynayan, halı saha maçı yapan, bisiklet süren, arkadaşlarıyla gezen Külekçi'nin muhtar olması mahallede sevinçle karşılandı. Z kuşağından olan Ali Külekçi, 53 oyun 37'sini alarak muhtar seçildi.

"İYİ Kİ SEÇMİŞİZ DEDİRTTİRECEĞİM"

Muhtar olduğu için mutlu olduğunu dile getiren Ali Külekci, "2003 doğumluyum. Mayıs'ın 12'sinde 18 yaşıma girdim. Öncelikle eski muhtarımız Ali abimizi rahmetle anıyorum. Muhtarımızın vefatı nedeniyle mahallemizde bir ara seçim oldu. Adaylığımı açıkladım. Seçime gittik ve kazandım. Şu anda Türkiye'nin en genç muhtarıyım. Kendimle de gurur duyuyorum. Çok heyecanlıyım, anlatılmaz yaşanır. Köy halkına çok teşekkür ediyorum. 18 yaşında Havza Şehit Recep Şahin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden mezun oldum. Akabinde muhtarlık seçimi duydum. Köyde de sevildiğim için aday oldum, adaylığımı açıkladım. Köye en iyi hizmetleri getireceğime inanıyorum. ‘İyi ki Ali'yi seçmişiz’ dedirttireceğim" şeklinde konuştu. (İHA)