EKONOMİ
Giriş Tarihi : 09-08-2020 17:21   Güncelleme : 09-08-2020 17:21

"YENİLİKÇİ PROJELERE İMZA ATIYORUZ"

Açıklanan paketlerle her kesimden insanın yanında olduklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yenilikçi projelere imza atan stratejik kurumlarımız kritik roller üstleniyor” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir dizi programlara katılmak üzere Kocaeli'ndeydi. Erdoğan ilk olarak TÜBİTAK Mükemmeliyet Merkezi'nde, yerli üretim olan dünyanın ilk lastikli, elektrikli Ekskavatör'ünü inceledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra elektrikli Ekskavatör'ü kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, eski başbakanlardan ve eski meclis başkanı AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun eşlik etti.

“BU İŞİN PAZARLAMASINA VARIM”

Elektrikli Ekskavatör'ü kullandıktan sonra basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Satışları hızlandırmamız lazım. Gerek içeride, gerek dışarıda bundan sonra bu işin pazarlamasına varım. Ekonomide açıkladığımız paketlerle her kesimden insanımızın yanında olduğumuzu gösterdik. Yenilikçi projelere imza atan stratejik kurumlarımız kritik roller üstleniyor” değerlendirmesinde bulundu.

KARARLILIKLA HEDEFE…

Erdoğan, gündeme dair şu açıklamalarda da bulundu: “TÜBİTAK SAGE Çevresel test Merkezi sayesinde tüm çevre-şart testlerimizi ülkemizde icra edilecek. Birileri fildişi kulelerde ahkam keserken, milletimize karamsarlık yayarken, biz büyük ve güçlü Türkiye hedefimize kararlılıkla yürüyoruz. Türkiye'nin adını bilim olimpiyatlarında daha yükseğe taşıyacak TÜBİTAK Fen Lisemiz 2021-2022 eğitim öğretim yılından itibaren öğrenci almaya başlayacak. Kanal İstanbul gibi daha gerçeğe dönüştürülecek muhteşem projelerimiz var. Büyük ve güçlü Türkiye hedefimize kararlılıkla yürüyoruz. TÜBİTAK'ın desteğiyle 120 kişilik bir ekip dünyanın ilk elektrikli, lastik tekerlekli eksvatarünü üretti. İki aşı adayımız hayvan deneylerini başarıyla tamamladı. Biri de klinik aşamaya ulaştı.” (İHA / ntv.com)