BURSA
Giriş Tarihi : 05-04-2021 08:37   Güncelleme : 05-04-2021 08:37

Yeni dönem yeni umutlar

Bursa’daki Ardahanlılar, Bursa Ardahan Dernekler Federasyonu (BUARDEF) Başkan Gürsoy Akpınar ve yönetim kurulu üyelerini oy birliğiyle göreve getirdi. Akpınar, "Kardeş şehir uygulamalarını geliştirmek ve ilişkileri üst seviyede tutmak istiyoruz. Bu anlamda Bursa-Ardahan arasında köprü olacağız" dedi.   

Yeni dönem yeni umutlar

Özkan YILDIRIM

Ördekli Kültür Merkezinde yapılan 5. olağan genel kurul toplantısında  yaklaşık 115 delegenin katılımıyla gerçekleşen genel kurulda örnek bir tutum sergilenmesi dikkatlerden kaçmadı. Hem eski başkan Erarslan Polat, hem de yeni Başkan Gürsoy Akpınar'ın önemli bir demokrasi sınavından başarıyla çıktığı gözlemlendi. Birlik ve beraberlik havası içerisinde gerçekleştirilen kurul mevcut başkanın çekilmesi nedeniyle  tek liste ile gidilen seçimde Gürsoy Akpınar ve yönetim kurulu oy çokluğuyla seçildi.

108 BİN ARDAHANLI

Bundan sonra durmak yok, yola hızlı bir şekilde devam edeceklerini belirten yeni başkan Gürsoy Akpınar yaptığı konuşmada: “Bir Ardahan kadar hemşerimiz, yaklaşık 108 binden fazla Ardahanlı Bursa da yaşamaktadır. Kentlilik bilinci içinde Bursa ya değer katan çok kıymetli iş insanı , siyasetçi, bürokrat, teknokrat, üniversite hocası ve mesleğinde kendini geliştirmiş insanlarımız vardır. Ben hepsiyle gurur duyuyorum.

BURSA’DAN YÜZÜMÜZÜ ARDAHAN’A DÖNECEĞİZ

Bursa’dan yüzümüzü Ardahan’a dönerek Ardahan ve beş ilçesi Posof, Çıldır Hanak, Damal ve Göle’nin gelişmişlik düzeyinin artırılması için devlet ve kurumlar arasında köprü görevini ifa etmeye çalışacağız. Kardeş şehir uygulamalarını geliştirmek ve ilişkileri üst seviyede tutmak istiyoruz. Hemşerimize en iyi hizmeti sunmak için ben ve yönetim kurulum gayretli çalışmalar içinde bulunacağız.

İSTİŞARELERE AÇIĞIZ

İstişare içinde her kardeşimin değerli fikirlerinden istifade edeceğiz. Federasyonumuza kalıcı bir yer almak için iş insanı hemşerilerimizin desteklerini bekliyorum. Başta kurucu Genel Başkanımız Zekai Aydın ve Şinasi Güneş olmak üzere geçmiş dönem hizmetlerde bulunan bütün  Buardef başkan ve yönetim kurulu üyelerine, bütün dernek başkanı ve üyelerine hizmetleri için teşekkür ediyorum. Ardahanlı ve Bursalı aziz hemşerilerimi saygıyla selamlıyorum.” dedi.

BİR ELİN NESİ VAR İKİ ELİN SESİ VAR

Yeni yönetimde yer alan Panayır Posoflular Dernek Başkanı Erkan Demir ise, “Dernekler etkinlikleri tek başına değil Federasyonumuzun çatısı altında yapmalı.  ‘Bir  elin nesi, iki elin sesi var‘ bundan sonraki pikniklerimizi dernek olarak değil, Federasyon olarak yapalım. Bizim güçlü bir federasyonumuz var, gücümüzün farkına varalım. Bursa ile Ardahan arasında sağlam ve vazgeçilmez bir köprü görevi bizi bekliyor“ diye konuştu.  Eski başkan  Erarslan Polat yaşanılan Korona vİrüs pandemisi nedeniyle yeterli verimi sağlamadıklarını, bunun içinde böyle durumlarda bayrağı bir başka arkadaşa devretmek gerektiğini, bugün yapılanın bir bayrak değişimi olduğunu bu yüzden de bayrağı bir başka arkadaşa devretme zamanı geldiğini belirterek adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Erarslan Polat’tan başkanlığı devralan Gürsoy Akpınar’ın yönetimi şu isimlerden oluşuyor.

YÖNETİM KURULU ASIL ÜYELERİ

1. Gürsoy Akpınar (Başkan)

2. Levent Çelik

3. İhsan Bilgili

4. Erkan Demir

5. İbrahim Kuri

6. Atıf Demirci

7. Ayhan Yener

8. Fevzi Kaşıkcı

9. Erdal Kurutaş

10. Gökhan Akçay

11. Sibel Kaya

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELERİ

1. Hilmi Şanlı

2. Ufuk Demirkıran

3. Güven Gökten

4. Güven Doğruyol

5. İsmail Bay

6. Fehimdar Özgür

7. Okyay Akpınar

8. Güler Sütçü

9. Cemil Önal

10. Şerafettin Torun

11. Kenan Bulut

DENETİM KURULU ASIL-YEDEK ÜYELERİ

1. Zekai Aydın

2. Selçuk Orak

3. Şerafettin Demir

4. Ömer Akpınar

5. Nurettin Sesli

6. Sontürk Özgür

DİSİPLİN KURULU ASIL-YEDEK ÜYELERİ

1. Şemistan Çelik

2. Mahide Kaya

3. Şinasi Güneş

4. Erdinç Sütçü

5. Orhan Demirci

6. Nuran Akpınar

İş hayatındaki başarılarına şimdide STK başkanı olarak yeni bir yelken açan Ardahanlı kimliğini hiçbir zaman unutmayan Gürsoy Akpınar’a bizlerde başkanlığı sürecinde başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.