BURSA
Giriş Tarihi : 15-10-2020 09:23   Güncelleme : 15-10-2020 09:23

Yaşamak ‘engel’ tanımaz

Bursa Küresel Görme Engelliler Gençlik ve Spor Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Yunus Sönmez gerçekleştirdiği faaliyetlerle adeta gözü gören insanlara meydan okuyor.

Yaşamak ‘engel’ tanımaz

Ufuk IRGAŞ

Gerçekleştirdiği etkinliklerle Bursa'da faaliyet gösteren beş bine yakın derneğe örnek olacak programlara imza atan Bursa Küresel Görme Engelliler Gençlik ve Spor Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Yunus Sönmez, geçtiğimiz hafta sonu Turan Köydeki Tombaşlar Restoran’da 2020-2021 sezonu Satranç eğitim faaliyetlerini başlattı.

TOMBAŞLAR SPONSOR OLDU

Tombaşlar Holding yönetim kurulu başkanı Ordu kökenli iş insanı Ali Tombaşlar'ın sponsorluğu ve ev sahipliğinde gerçekleştirilen yemekli buluşmada genel başkan Yunus Sönmez yaptığı konuşmada, "Değerli başkanlarım, üyelerimiz, işletme sahibimiz ile siz değerli davetlilerim. Gerçekleştirdiğimiz satranç turnuvalarıyla dikkatleri üzerine çeken Derneğimizin bu sezon gerçekleştireceği faaliyet programlarını açıklamak amacıyla bu yemeği düzenledik. Bursa başta olmak üzere Türkiye'nin çeşitli kentlerinde düzenlenen satranç takımımızın eğitim faaliyetlerinin başlatılması hususunda bilgi vermek amacıyla bu yemeği düzenledik. Satranç sporunda görme engelli sporcuların gelişim kazanmaları gerektiğinin altını çizdi. Sönmez, güç olarak ortalama bir düzeyde bulunduklarını ve bir yıl sürecek olan eğitim çalışmalarında güç olarak görme engelli satranç sporcuların ileri düzeye çıkmaları gerektiğini" ifade etti.

HOCALARIN HOCASI DERS VERECEK

Genel Başkan Yunus Sönmez, sezon öncesinde sporcularına ders vermek için dünya çapında isim yapmış hocaların hocası Türkmenistanlı antrenör GM ünvanlı Orazlı hocayı eğitim faaliyetlerinde görevlendirdiğini açıkladı. Başkan yemeğin ardından yaptığı konuşmada ise, "Derneğe destek olan Ar Güvenlik’e, Tombaşlar Holding’e, Yıldırım Belediyesi’ne ve diğer esnaflara teşekkür ettiğimi belirterek yemekli toplantıyı sona erdiriyorum" dedi. Dernek üyelerinin heyecanın görülmeye değerdi.