GÜNDEM
Giriş Tarihi : 03-05-2021 16:49   Güncelleme : 03-05-2021 16:49

VİRÜSÜ AŞKLA YENDİLER

92 yaşındaki Mahmut ve 90 yaşındaki Hüsne İslah çifti yakalandıkları korona virüsü birbirlerine olan aşkla yenerek sağlıklarına kavuştular. Çevrelerinde bulunan çiçeği burnunda çiftlere örnek olacak şekilde birbirlerini seven ihtiyarlar, aşkın her şeyin üstesinden geleceğini savunmaktalar. 

VİRÜSÜ AŞKLA YENDİLER

Osmaniye’nin Düziçi ilçesine bağlı İrfanlı Mahallesi'nde yaşayan Mahmut ve Hüsne İslah çifti bir süre önce Covid-19’a yakalandılar. Yaşlı karı kocanın her ikisinde de şeker, astım, kemik erimesi, Alzheimer hastalığı olmasına rağmen hastalığın belirtilerini hafif geçiren yaşlı çift evlerinde tedavi oldular. 10 gün süren karantinanın ardından tekrar test yaptıran Mahmut ve Hüsne İslah çiftinin testleri negatif çıktı. Çift, birbirlerine duydukları saygı ve sevginin bu süreçte kendilerini çok rahatlattıklarını söylediler.

BU HASTALIK ZOR

Karantina sürecinde ilaçlarını düzenli kullandıklarını belirten Hüsne İslah, “Bizim için hastalık hafif geçti ama yine de zordu. Öksürük oldu, ateş oldu, kusasım geldi ama ilaçlarımızı düzenli kullandık. Allah'a şükür bu hastalığı atlattık” değerlendirmesinde bulundu. Mahmut İslah ise, “Hastalığı atlattık Allah'a şükür. Hiç kolay değil ama zor bir hastalıkmış” diye konuştu. (İHA)