BURSA
Giriş Tarihi : 05-11-2020 08:47   Güncelleme : 05-11-2020 08:47

Vira Balık'ta nostaljiye devam

"Türk Sanat müziği sevenleri Özlüce 'Vira Balık Restoran'a bekliyorum" diyen işletmeci İbrahim Akın geçtiğimiz hafta sonu Taverna Kralı Nejat Alp'i hayranlarıyla buluşturdu.

Vira Balık'ta nostaljiye devam

Ufuk IRGAŞ/Mustafa TANITAN

Birkaç yıl öncesine kadar Arap Şükrü Sokağında 4 restoranla Bursalılar başta olmak üzere yerli ve yabancı turistlere balık ikramında bulunup unutamayacakları programlar sunan üç yıl önce hizmete açtığı Özlüce Vira Balık Restoranda da 90'lı yılların taverna kralı olarak bilinen Nejat Alp'i konuk etti. Alp, üç saat süren konseri sırasında kendi eserleri ve gününüzün sevilen şarkılarını seslendirdi. Girişimci işletmeci İbrahim Akın "biz bir aileyiz" dediği personeli ile birlikte örnek bir işetmecilik sergilediğini her fırsatta dile getiriyor. Akın sağlık bakanlığının aldığı COVID 19 tedbirleri kapsamında canlı müzik yaptıklarını her fırsatta dile getiriyor.

ÜNLÜLER SAHNE ALDI

"Türk Sanat Müziği Vira Balık'ta dinlenir" diyen İbrahim Akın'la Özlüce de işletmesini yaptığı Vira Balık Restoranda bir söyleşide bulunduk. Cumartesi akşamları Müessesede sahne alan İstanbullu Sanatçı Filiz Şahin sahnesi sırasında gerçekleştirdiğimiz görüşmede bize şu açıklamayı yaptı "Gördüğünüz üzere işletmesini yaptığım üç müessesemde de Türk Sanat müziği programları gerçekleştirmekteyim. Türk Sanat müziği formatında faaliyet gösteren ve ailelerinde bir araya gelip sohbet edip eğlenebilecekleri mekanımda Gülden Karaböcek, Yıldız Tezcan, Mahmut Tuncer, Tüdanya. Ali Han, Selçuk Ural, Ömer Danış, Rumelili Semih, Türköz, Rüştü Karpuz. Kutlu Kaya, Ayaz Toprak, Orhan Esen Banu Alkan  ve son olarak da geçtiğimiz hafta sonu "Tavernada Yıldönümü" eserin sahibi Arif Susam'ı hayranlarıyla bir araya getirdim. Bu akşamda genel istek üzerine Nejat Alp'i müessesemde konuk edeceğim."ifadelerini kullandı. Bazı şarkılarını müşterileriyle birlikte seslendiren Nejat Alp de programı esnasında yaptığı konuşmada "Bir tatil akşamı fedakarlık yaparak beni dinlemeye gelen müzik sever Bursalılara teşekkür ederek konuşmama başlamak istiyorum. Bildiğiniz üzere ülkemiz corona imtihanından geçiyor. Ülkemizin bu durumdan bir an önce kurtulması hepimizin duası. Ülke olarak kurallara uyarak bu illetten kurtulmamız mümkün. Bu akşam bana evimin baş köşesinde saklayacağım fotoğrafları hediye eden Gazeteci Arap Mustafa ya da teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Nejat Alp Kimdir ?

Taverna müziğinin sevilen isimlerinden Nejat Alp 1952 yılında İstanbul Süleymaniye’de dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimine aile sorunları nedeni ile devam edemeyen usta sanatçı Lise eğitiminin ardından, Emlakçılık ve balıkçılık gibi mesleklerle uğraşmıştır. Ayrıca bir süre dayısının yanında çalışmış bu çalıştığı süre içerisinde Mavi Yıldızlar adlı bir müzik grubu ile tanışarak müzik dünyasına giriş yapmıştır. Nejat Alp aslen Artvin, Hopa’lıdır. Babası Necmettin Alp Hopa, annesi Perihan Hanım ise Ayvalık doğumludur. 2017 yılına kadar yaşantısını İstanbul’da sürdürmüş, ardından eşi Dilek Hanım ile Bodrum’a yerleştiği açıklanmıştır.