BURSA
Giriş Tarihi : 02-10-2020 14:23   Güncelleme : 02-10-2020 14:23

UZAKTAN EĞİTİME ‘YAKIN’ DESTEK

Korona virüs salgını nedeniyle hiçbir öğrencinin eğitim imkânından uzak kalmasını istemediklerini kaydeden Bursa Ticaret Borsası (Bursa TB) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, TOBB tarafından başlatılan tablet kampanyasına, Bursa TB olarak destek vereceklerini açıkladı.

UZAKTAN EĞİTİME ‘YAKIN’ DESTEK

Tüm dünyayı derinden sarsan korona virüs salgını nedeniyle okullarda yüzyüze eğitime ara verilmesiyle, eğitim online platformlara taşındı. 2020 - 2021 eğitim öğretim yılı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan çevrimiçi sosyal eğitim platformu Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden, uzaktan eğitim sistemiyle başladı. Ancak maddi imkânsızlıklar nedeniyle evinde bilgisayarı ya da tableti olmayan öğrenciler, EBA’ya erişmekte büyük zorluk yaşıyor. Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması amacıyla bugüne kadar çok sayıda sosyal sorumluluk projesine öncülük eden Bursa Ticaret Borsası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından başlatılan tablet kampanyasına destek veriyor.

EĞİTİMDEN MAHRUM KALMAMALI

Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapan Bursa Ticaret Borsası (Bursa TB) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, yarının büyük Türkiye’sini gençlerin inşa edeceğini vurguladı. Bu nedenle Bursa Ticaret Borsası olarak eğitime ve gençlere yönelik her türlü projeye ayrı bir önem verdiklerini belirten Başkan Matlı, “Dünyayı etkileyen salgın, Türkiye’de de her alanda olduğu gibi eğitim alanında da değişikliklere neden oldu. Milyonlarca öğrencimiz salgın nedeniyle eğitimlerine uzaktan devam etmek zorunda kalırken, böylesi bir dönemde hiçbir öğrencimiz, en temel hakkı olan eğitimden mahrum kalmamalı” dedi.

GENÇLERİMİZ İÇİN NE YAPSAK AZ

Salgın sürecinde evinde bilgisayar ve tablet bulunmayan öğrencilerin, derslerinden geri kalmamalarını istediklerini söyleyen Başkan Özer Matlı, “Geleceğimiz olan gençlerimiz için ne yapsak azdır. Her biri ayrı bir cevher olan çocuklarımız hayallerinin peşinden koşsun, hedefledikleri mesleklere emin adımlarla ilerlesin istiyoruz. Bu sebeple, çatı kuruluşumuz olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından başlatılan tablet desteği kampanyasına; Bursa Ticaret Borsası Yönetimi, Meclisi ve üyeleriyle birlikte, dün olduğu gibi bugün de her türlü desteği vermeye hazırız” diye konuştu. Sosyal destekler konusunda son derece hassas olan Bursa iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarını da uzaktan eğitime destek olmak adına başlatılan tablet yardım kampanyasına katılım çağrısında bulunan Başkan Özer Matlı, ayrıca tablet yardımında bulunmak isteyen hayırseverleri, toplu satın almanın vermiş olduğu fiyat avantajından yararlandırabilmek için önce Bursa Ticaret Borsası ile iletişime geçmelerini hatırlattı. (Haber Merkezi)