BURSA
Giriş Tarihi : 13-03-2021 09:41   Güncelleme : 13-03-2021 09:41

Ulu tadında lezzetler

Eski Gemlik Yolu İnönü Caddesi 377/C Osmangazi adresinde döner, pide, ızgara ve lahmacun çeşitleriyle, damak zevkine düşkün Bursalılara hizmet veren Ulu Hünkar Restoran esnafın uğrak yeri haline geldi. 

Ulu tadında lezzetler

Mustafa TANITAN

Erzurum kökenli Ramazan Kubat'ın sahipliğini yaptığı Ulu Hünkar Restoranı'nda semt sakinleri başta olmak üzere esnafa  döner, pide, ızgara ve lahmacun çeşitleriyle hizmetlerini sürdüren Ulu Hünkar Restoran'ın fırın ustalığını ise çekirdekten yetişme Zeynel Taşçı yapıyor.

SEVGİMİ KATIYORUM

Fırın ustalığının sevgi ve özen isteyen bir meslek türü olduğunu hatırlatan Ulu Hünkar Restoran Fırın ustası Zeynel Taşçı ile iş başında yaptığımız söyleşide "Ben çekirdekten yetişme bir fırın ustası olarak mesleğimi zevk, özen hatta sevgimi katarak icra etmekteyim. Günümüzde ben fırın ustasıyım diyen herkesin meslekte başarılı olamadığını hatta eline yüzüne bulaştırdığına da şahit olmaktayız. Her Babayiğit'in harcı olmadığını iddia ettiğim fırın ustalığı mesleğini sürdüren ustaların ise mumla arandığını da ifade edebilirim" diyor.

HİJYENE DİKKAT

Fırın ustalığının özveri ve maharet isteyen bir meslek türü olduğunu hatırlatan Zeynel Taşçı, semt sakinleri, esnaf ve Bursalılara sundukları döner, pide, ızgara ve lahmacun çeşitlerini kalite ve hijyenden ödün vermeden müşterilerimize ulaştırıyoruz" ifadelerini kullandı.

BİZİM BAŞ TACIMIZ

Restoran sahibi Ramazan Kubat da yaptığı açıklamada, "Koronavirüs salgını başta sağlık olmak üzere ekonomide Ülkemizin büyük kayıplar vermemize sebep oldu. Ülke olarak, Tedbirlere uyup bu salgını en az kayıpla atlatmamızı Yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Normalleşmeye adımızı attığımız şu günlerde bütün esnaflarımızın Allah yardımcıları olsun hayırlı müşteri dileklerinde bulunuyorum. İşlerime gelince Müessesemde Müşteri velinimettir ve baş tacımızdır düsturu ile hizmet vermekteyim. Müessesemizde yüzde yüz Helal Kuzu Eti, El'le yoğrulmuş Hamuru Kaliteli ve Günlük Taze İç Malzemesi İle ürettiğimiz Döner, Pide, Köfte ve lahmacunları Tüm Değerli Müşterilerimizin Hizmetine sunmaktan dolayı mutluluğumuzu ifade ediyor ve Afiyet olsun diyorum."İfadelerini kullandı.

ÇEVREMİZDE RAKİPSİZİZ

"Çevremizde rakipsiziz" diyen Ramazan Kubat Müesseselerinde  Döner, Lahmacun ve Pide çeşitleri ve Kilo ile Köfte hizmetleri verdiklerini, Düğün ve Cemiyetler için sipariş aldıklarını müşterilerinin kendilerine 02242158609 numaralı ALO PAKET Servisinden ulaşılabileceklerini de ifade etti.