BURSA
Giriş Tarihi : 07-04-2021 08:22   Güncelleme : 07-04-2021 08:22

UĞURLAR OLA MEHMETÇİK!

İnşaat sektörünün başarılı ismi Almirhan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Şenol, oğlu Ali Emirhan Şenol'u askere uğurladı. Duygu dolu anların yaşandığı asker uğurlamasında, gelenekler eksiksiz yerine getirildi.

UĞURLAR OLA MEHMETÇİK!

Mustafa TANITAN – Ufuk IRGAŞ

Depreme dayanıklı ve akıllı daireleriyle Bursa İnşaat sektöründe ön plana çıkan Almirhan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Şenol, veliahdı Ali Emirhan Şenol'u askere uğurladı. Arkadaşları, akraba ve apartman sakinlerinin katılımlarıyla Dobruca Mahallesi’ndeki malikanenin kamelyasında gerçekleştirilen uğurlama güzide hafızların Kur'an-ı Kerim tilaveti ve okunan ilahilerle başladı. Yapılan ikramın ardından baba Ahmet Şenol ile oğlu Ali Emirhan Şenol mikrofonu ellerine alarak okunan ilahilere eşlik ettiler.

ASKER KINASI YAKILDI

Osmanlı’dan günümüze miras kalan gelin olacak kızlarımıza, kurbanlık koçlarımız ile askere giden gençlere uygulanan kına yakma geleneğinin de yaşandığı uğurlamada, asker annesi Elif Şenol biricik oğlu Ali Emirhan Şenol'a meşale ışıklarının altında kına yaktı. Ali Emirhan Şenol ve arkadaşları ile baba Ahmet Şenol düzenledikleri konvoyla Davutkadı Mahallesi’ndeki dede evine gittiler. Duygusal anların yaşandığı veda ve uğurlamada asker adayı Ali Emirhan, dedesi ve babaannesinin ellerini öperek helallik istedi. Ali Emirhan Şenol, komşuları ve arkadaşlarıyla da vedalaştıktan sonra kısa dönem vatan borcunu yerine getirmek için Manisa Alaşehir'e uğurlandı.