SİYASET
Giriş Tarihi : 14-06-2020 19:37   Güncelleme : 14-06-2020 19:37

Terörist PKK mağaraya hapsoldu

Bakan Soylu, "Bugün saha hakimiyeti tamamen bizdedir. Yaz - kış demeden kesintisiz operasyon stratejimiz neticesinde; şehirden temizlenen terör örgütü mağaralara da hapsolmuş durumdadır."

Terörist PKK mağaraya hapsoldu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Jandarma Teşkilatı'nın 181'inci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin başkanlığındaki heyeti makamında kabul etti.  Geçen 4 yıllık sürecin tüm güvenlik birimleri açısından kolay geçmediğini kaydeden Bakan Soylu, özellikle 15 Temmuz ve sonrasındaki süreci ifade ederek, "Terör, göç, uyuşturucu ile mücadelenin yoğun olduğu bir dönemdi. Geniş bir sorumluluk sahası vardı. Çok gayret gösterdiğinizi, ancak başarının yorgunluğunuzu aldığını biliyorum. Burada arkadaşlarımızın özellikle görev alanlarındaki başarı haricinde Emniyet, Sahil Güvenlik ve Jandarma'nın birlikte çalışabilme başarısına dikkat çekmek istiyorum. Bu kolay bir iş değildir. İçişleri Bakanlığı içerisinde Emniyet, Sahil Güvenlik, Jandarma ve Göç'ün bir aradaki entegrasyonu önemli bir başarı getirmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde özellikle çukur, barikat olaylarından sonra ve 15 Temmuz'un hemen akabinde bir taraftan Jandarma, bir taraftan Emniyet, bir taraftan Sahil Güvenlik ama önemli bir koordinasyonun da eşgüdüm içerisinde Türk Silahlı Kuvvetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatıyla da başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini söylemek isterim" ifadelerine yer verdi.

YAZ - KIŞ DEMEDEN…

Terörle mücadelede Jandarma'nın katkısının herhangi bir tartışmaya yer vermeyecek seviyede olduğunu ifade eden Bakan Soylu, "Bugün saha hakimiyeti tamamen bizdedir. Yaz - kış demeden kesintisiz operasyon stratejimiz neticesinde; şehirden temizlenen terör örgütü mağaralara da hapsolmuş durumdadır. Yaklaşık 3.5 yıl önceydi. O günden bu günlere çok büyük bir gelişimi, özgüveni ve aslen terörle mücadele matematiğinin nasıl olacağını bütün dünyaya gösterdik" değerlendirmesinde bulundu. (İHA)