GÜNDEM
Giriş Tarihi : 30-12-2020 08:34   Güncelleme : 30-12-2020 08:34

Tek mekân çift lezzet

Adana’dayım Kebap ve Turkish-i Sushi Bursalıların son lezzet adreslerinden biri olmuş durumda. 2 ayrı lezzeti tek masada deneyimleyeceğiniz restoranın sloganı ise ortada: Tek mekân, çift lezzet.

 Tek mekân çift lezzet

Mustafa TANITAN-Ufuk IRGAŞ

Bursa'da gerçekleştirilen, ünlü sanatçıların da sahne aldığı sanatsal etkinlikler başta olmak üzere hiçbir sosyal içerikli etkinliği kaçırmayan siyasetçi, Osmangazi ilçe eski belediye ve milletvekili adayı Ceyda Şenyuva ile Zübeyde Hanım Doğum Evi karşısındaki Adana’dayım Kebap restoranında bir söyleşide bulunduk. Şenyuva, müessesesi ile ilgili yaptığı açıklamada, "Bir yıl önce Çin'de başlayıp bütün dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de 20 binin üzerinde insanımızın ölümüne sebep olan koronavirüs yasakları kapsamında faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Türkiye'de ilk defa 8 sene önce Bursa'da ‘Tek Mekan, Çift Lezzet’ sloganıyla yola çıkarak kapılarını açan, mutfakları ve salonları ayrı olan ancak aynı çatı altında hizmet veren Adana’dayım Kebap ve Turkish-i Sushi hijyen kurallarına uygun olarak lezzetli kebapları ve sushileri ile paket servis ve gel-al hizmetiyle Bursalıların odak noktası olmuştur. Özellikle yüzde 100 orijinal Adana Kebabı sunumu ve salatalarıyla Bursa'da yiyebileceğiniz en lezzetli kebaptır” dedi.

KENDİNİZİ ADANA’DA HİSSEDECEKSİNİZ

“Bir yaşını geçmemiş süt kuzularla ve makine kullanılmadan tamamen zırh ile hazırlanan lezzetli kebaplarımız ve sunumumuzla kendinizi Adana'da hissedeceksiniz” diyen Şenyuva, sözlerini şöyle sürdürdü: “Pandemi dolayısıyla sipariş üzerine kebaplar taze taze şişlenip ocak başında tam kıvamında pişirilmektedir. Sushiler sipariş üzerine taze taze hazırlanıp servis edilmektedir. Sushilerin yanında Uzak Doğu’dan getirilen wasabi, soya sosu, zencefil turşusu ve sushi ustasının kendi yaptığı özel bir sosla servis edilmektedir. Hatta bu sosu tadan müşteriler diğer sosları bırakıp Turkish-i Sushi sosla sushileri tüketmektedirler. Kısacası hem sushi hem de kebabı aynı anda, aynı masada yiyebileceğiniz tek mekandır. Türkiye'de de başka bir örneğini bulmak zordur.”