BURSA
Giriş Tarihi : 27-04-2021 09:31   Güncelleme : 27-04-2021 09:31

Sözümün arkasındayım

İki dönemdir Gemlik Haydariye’yi neredeyse tamamen yenileyen, çalışmalarıyla şehrin en başarılı muhtarlarımız arasında kendine yer bulan Emin Şahin ile geçen 7 yıllık süreç başta olmak üzere yapmış olduğu çalışmalar, hizmetlerin yanı sıra  birçok konuyu ele aldığımız detaylı bir röportaj gerçekleştirdik.

Sözümün arkasındayım

Özkan YILDIRIM

Muhtarım ,öncelikle bizleri tekrardan köyünüzde  konuk edip misafir ettiğiniz için teşekkür etmek istiyorum. Dile kolay 7 yıldan beri Haydariye’de muhtarsınız. Sizi tanıyarak isterseniz röportajımıza başlayalım sonrasında elbette yapılan hizmetler çalışmalar ve diğer konularla ilgili ana başlıkları bizlerle paylaşırsanız sevinirim.

Sağ olun, ben de sizlere teşekkür etmek istiyorum köyümüze kadar gelip bizlerle  röportaj gerçekleştirdiniz. Ben Emin Şahin 1957 doğumluyum.  Hayvancılıkla uğraşıyorum. Bu ikinci dönemim. Köyümüzde 2014'te 110 hane vardı ,şimdi oldu 550 hane. Bu yeni gelen hanelerde yaşayanların birçoğu daha  ikametini buraya getirmediler. Ama bu gelen kişilerden ikametlerini köyümüze hizmetlerin daha fazla ve daha güzel gelmesi adına Haydariye almalarını istiyorum. Buradan değerli Haydariye sakinlerine selamlarımı iletmek istiyorum.

UZUN YILLAR SU SIKINTIMIZ OLMAYACAK

Yaptığımız hizmetlere gelecek olursam.Eskiden 150 tonluk bir su depomuz vardı bunu 500 tona  çıkardık, şimdi gider hatta tepede  fotoğraflarını  çekeriz. Çok güzel bir su deposu oldu çok çok uzun yıllar artık su ihtiyacımız olmayacak. Buradan Buski’ye  Büyükşehir Belediye başkanımıza köyümüze böylesine güzel bir su deposu kazandırdığı için teşekkür etmek istiyorum. Çocuk parkı yapılacak  diyorlar onun da hayata geçirilmesini  bekliyoruz.Onun haricinde bizim Gemlik  ile bağlantımızı sağlayan yolumuz çok güzel bir şekilde yapıldı,ama onun yanında  çelik bariyerler yoktu,  tehlikeli olan dönemeçlerde çelik bariyer monte edilmesini sağladık. Doğandere Mevkiinden  çıkan kaynaktan 4 kilometrelik su hattımızı yeniledik. Bu su  direkt oradan  su depomuza geliyor.Onun haricinde yine diğer tarafta ki yine Elmalı mevkiinden de 3 kilometrelik hattın yarısını tamamladık yarısı kaldı Onu da en kısa zamanda tamamlayacağız inşallah.

MEZARLIĞIMIZIN ÇEVRESİNİ, İÇİNİ YENİDEN DÜZENLEDİK

Domuzların köpeklerin cirit attığı mezarlığımızı Büyükşehir ile el ele vererek çevre düzenlemesi yaptık, iç düzenlemelerini yaptık. Burada geçmişimize , atalarımıza saygımızdan dolayı böylesine güzel bir mezarlığı köyümüzde  gerçekleştirdik.

5 YILLIK ANLAŞMA YAPTIK

Ayrıca köyümüzde Turkcell çekiyor ama tamamında çekmediği için Vodafone'la anlaştık. Bir hafta içerisinde hem internet ,hem telefon çekimleri anlamında hepsi olacak 5 yıllık anlaşmamızı gerçekleştirdik.Buradan Haydariye’de yaşayan halkımıza müjde  vermek isterim.

YAYLA HAVASI HASTALIKLARA İYİ GELİYOR

   Haydariye  yaylasında birbirinden değişik ağaçlar ve çiçekler yetişmekte ,buda havanın temizliği  ve kalitesi büyük oranda yükseltmekte. Böylelikle halkımız insanlarımız tarafından yaylamız büyük bir rağbet görmekte az önce de söylemiş olduğum gibi 2014'de 110 haneyken şimdi 550 haneye çıktı ve bu daha da artacak gibi gözüküyor çünkü doğal güzelliklerinin yanı sıra hava kalitesinde de burası gerçekten bir numara.

MAHALLE KONAĞIMIZ ÇOK GÜZEL OLDU

Mahalle Konağımızı  baştan aşağı yenilenmesini sağladık. Bu da gerçekten köyümüze güzel bir değer kattı bu ve buna benzer çalışmalarımız bundan sonra ilerleyen süreçte de devam edecek.

ÇİLEK PROJEMİZ HER GEÇEN YIL BÜYÜYOR

Çilek projemiz var yine burada 7-8 hane Çilek yapmaya başladı kırsal kalkınma daireden bu sefer şimdi İlçe Tarım veriyor yüzde yetmişi hibe yüzde otuzu ödemeli bu sene 10-15 kişiyi yeniden yazdırdık.İnşallah ileriki süreçte bu çalışmalarımız daha da artacak halkımızın insanlarımızın gelirinin  artması için bizde  elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz köyümüzde.

TOPRAĞIMIZIN DEĞERİ 10 KAT ARTTI

   Ben Muhtar olduğumda haydariyede dönümü 30 bin liraydı dönümü şimdi 300.000 liraya 400 bin liraya çıktı buradaki araziler Ben bunu kendi başıma yapmıyorum Belediye yardım ediyor ama bu hizmetin gelmesi için belediyenin kapısında kurumlarının önünde yatan kişi benim O günlerden bugünlere geldik birçok hizmetin gelmesini sağladık burasını çok güzel bir yayla yaptık. Bazı yerlerde ağaç elektrik direkleri var Onların kaldırılmasını yine eskiyen dileklerin yenilenmesini istiyoruz onlar da sıkıntı yaşatabiliyor bazı durumlarda.

PARKE TAŞI SIKINTIMIZIN GİDERİLMESİ LAZIM

Pandemi döneminde tabii belediyelerimizden de fazla istekte bulunamadık.. Ben AK Parti'de gözümü açtım. Ben AK Parti'yi birinci  yapan muhtarım burada. İlk muhtarlığımda gerçekten burada birinci  yaptık. Gemlik'te minibüslerin açılışı vardı Alinur Aktaş başkanımıza orada  parke taşı sıkıntımızı ilettim, kendisi sağ olsun   halledeceğim demişti söz vermişti bunun hayata geçmesini bekliyoruz.

GÖZÜMÜ AK PARTİ’DE AÇTIM..!!

Mahalle aralarının  mutlaka tozdan topraktan kurtulması lazım bu parke taşlarının sayesinde. AK Parti'de gözümü açtım dediğim  gibi  ama şu an istediğimiz hizmeti alamıyoruz bu beni çok üzüyor. Çocuk Parkının  çevrilmesi lazım inekler içeride otlanıyor, içerde çocuklar mı oyuncak inekler mi girecek. Bugün yarın bugün yarın bunlar gecikiyor. Gemlik'ten de  tam hizmet alamıyoruz oradan alamadığımız zaman Büyükşehir'in yapması lazım Büyükşehirden de destek bulamıyoruz. Maalesef bunlar beni çok üzüyor.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZDEN BEKLENTİLERİMİZ ÇOK BÜYÜK

Bunun yanı sıra Alinur Aktaş başkanıma özellikle teşekkür etmek istiyorum güzel hizmet ediyorlar ilgileniyorlar ama beni burada yalnız bırakmasınlar. Benim partim yok ama AK Parti'de gözümü açtım ben zamanında AK Parti'ye oy vermişim, ilk seçimde burada birinci  çıkarmıştık. Ben buyum demiyorum bana kim hizmet ederse ben onun yanındayım ben hayınlık yapmam. Ama ben milletin evinin önünü yapamadığım zaman çamurda kaldıkları zaman kızıyorlar. Sen her şeyi alan Muhtardın şimdi şu taşı bile alamıyorsun diyorlar. Bunu ben vatandaşımıza, halkımıza  anlatamıyorum. Sonuçta işte parke taşı   sıkıntısının  bir an evvel gidilmesi lazım.Sayın milletvekillerimizle de görüştüm bu konuyu onlar da halledeceğiz dediler ama bir ilerleme   sağlayamadık. Buradan değerli belediye başkanımızdan bu konuya eğilmesini  bekliyoruz bu parke taşı sıkıntısı gerçekten büyük sorun teşkil ediyorİnsanlar kapılarının önlerinde çamur içinde yaşamak istemiyorlar.

BENİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN

Muhtarım röportajımızın  sonuna yaklaşmış bulunmaktayız. Son olarak buradan Haydariye Mahallesi'nde yaşayan insanlarımıza neler söylemek istersiniz ne tür mesajlar vermek istersiniz?

Beni takip etsinler. Ben onlar için yapıyorum bu işi, gönüllü yapıyorum severek yapıyorum. Benim bundan bir beklentim yok. Beni  takip etsinler ben burasını zamanında Paris yapacağım demiştim bu sözümün arkasındayım modern bir köy yapacağım. Bu konuda büyük yol aldık. Zaten 7 yıldan beri güzel hizmetlerin gelmesini sağladık metrekare değerlerini arttırdık. Bunlar daha da güzel olacak daha da artacak .

HERKESİN BAYRAMINI ŞİMDİDEN KUTLUYORUM

Ayrıca işte  Ramazan ayı içerisindeyiz. Bayrama da az kaldı şimdiden buradan değerli Haydariye’de yaşayan halkımız başta olmak üzere Gemlik'te yaşayan Bursa'da yaşayan hemşerilerimize ve bütün Türk Milletinin ,Müslüman aleminin Ramazan aylarını ve yaklaşmakta olan  Ramazan bayramlarını kutluyorum. (Fotoğraflar:Doğan Ertan)