BURSA
Giriş Tarihi : 30-09-2020 12:31   Güncelleme : 30-09-2020 12:31

SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN ÇIKTIK YOLA!

Veteriner Hekim Ziver Şahin, Tülay Alcan, Samet Aydın, Prof. Dr. Bayram Şenlik ve Prof. Dr. Sezgin Şentürk’ün yer aldığı yönetim kurulu listesiyle 4 Ekim’de gerçekleştirilecek 2021-2022 Bursa Veteriner Hekimler Odası seçimlerine aday olduklarını açıkladı.

SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN ÇIKTIK YOLA!

Özlem ATAÇ

Veteriner Hekim Ziver Şahin yönetim kuruluyla birlikte 4 Ekim’de yapılacak Veteriner Hekimler Odası seçimlerine aday olduklarını açıkladı. Akademik Odalar Oditoryum'da gerçekleşecek Genel Kurul'da Ziver Şahin, Tülay Alcan, Samet Aydın, Prof. Dr. Bayram Şenlik ve Prof. Dr. Sezgin Şentürk’ün yer aldığı listeyle yarışacak. “Mesleğimize yeni bir soluk, yeni bir heyecan katabilmek için Bursa Veteriner Hekimler Odasının 2020-2022 dönem yönetimi için bu göreve talibiz” diyen Ziver Şahin, geçmişten günümüze kadar başkan, yönetim kurulu üyesi, haysiyet divan üyesi, denetim kurulu üyesi ve konsey delegesi olarak görev yapmış olan bütün meslektaşlarına teşekkür etti.  Şahin, “Şüphesiz oda yönetiminde yer alan bütün arkadaşlarımız bir taraftan mesleklerini icra ederken diğer taraftan da meslektaşlarımızın ve mesleğimizin problemlerini çözebilmek için çaba sarf etmektedirler.  Dolayısıyla bu; fedakarlık gerektiren bir bayrak yarışıdır. Gönül isterdi ki tüm üyelerimizi tek tek ziyaret ederek projelerimizi anlatıp, sizlerin de önerilerinizi değerlendirdikten sonra göreve talip olduğumuzu açıklayalım. Maalesef içinde bulunduğumuz pandemi süreci nedeniyle böyle bir imkan bulamadık. Bu nedenle sizlere ancak bu şekilde ulaşabiliyoruz” diye konuştu.

BİRÇOK SORUNLA KARŞI KARŞIYAYIZ

Türkiye genelinde olduğu gibi Bursa’da faaliyet gösteren meslektaşlarının birçok sorunla karşı karşıya kaldığını belirten Şahin, “Sorunların çözümünde Veteriner Hekimler Odası’na büyük bir görev düşmektedir. Bunların bir kısmı geçmiş yönetimlerin katkılarıyla çözümlenmişken birçoğu hala problem olmaya devam etmektedir. İşte bizler de bu çözülemeyen sorunları çözebilmek için göreve talibiz! Seçim listemizde yer alan meslektaşlarımızı belirlerken hiçbir grubun, hiçbir siyasi oluşumun etkisi altında kalmadan, her meslektaşımıza eşit mesafede durarak en önemlisi de bu görevi samimiyetle ve gönülden yapabilirim diyen arkadaşlarımızı seçtik. Listemizde yıllarını bu mesleğe adamış büyüklerimizle, aktif ve dinamik genç meslektaşlarımızı bir araya getirdik. İsterdik ki görev almak isteyen bütün arkadaşlarımızı listeye yazabilelim;ancak aday sayısının sınırlı olması nedeniyle birçok gönüllü arkadaşımızı listemize yazamadık. Eğer seçilecek olursak bütün meslektaşlarımızın bilgi, beceri, fikir ve görüşlerinden faydalanacağımızı da ifade etmek isteriz” şeklinde konuştu.

AHLAKİ DEĞERLERDEN ASLA TAVİZ VERMEYECEĞİZ

“Duayenlerimizin tecrübesi ve genç meslektaşlarımızın dinamizmini bir araya getirmek için göreve talibiz” Şahin şöyle devam etti: “Seçildiğimiz takdirde fikriyatı, dünya görüşü, siyasi bakış açısı ne olursa olsun bütün meslektaşlarımıza eşit mesafede olacağız. Meseleye sadece veteriner hekim gözüyle bakarak mesleğimizin sorunlarını, onların görüş ve önerilerini de dikkate alarak birlikte çözeceğiz. Ayrıştırıcı değil birleştirici olmak için bu göreve talibiz. Seçildiğimiz takdirde yapacağımız icraatları acaba bunu uygularsak bir sonraki seçimi kazanabilirmiyiz? diye düşünmeden sadece mesleğimizin geleceğini düşünerek hayata geçireceğiz. Bir sonraki seçim için hiçbir kaygımız olmadığı için bu göreve talibiz Seçim süreci boyunca adaylığını açıklayan diğer meslektaşlarımız hakkında hiçbir olumsuz ifade kullanmayacağız. Adil bir yarış sergileyeceğiz. Ahlaki değerlerden ve etik ilkelerden asla taviz vermeyeceğiz. Zaman zaman yarışın kızıştığı anlarda bizlere herhangi bir sataşma olması durumunda dahi “kötü söz sahibine aittir” diyeceğiz, polemik yapmayacağız. Seçilemezsek arkadaşlarımızı tebrik edip ellerini sıkacağız, başarı dileyeceğiz.”

MESLEKTAŞLARIMIZA KARŞI ŞEFFAF OLACAĞIZ

Etik ilkeler ve ahlaki değerler içinde kalınarak da yarışılabileceklerini göstermek için bu göreve talip olduklarını belirten Şahin, “Eğer seçilecek olursak yapacağımız tüm uygulamalarda meslektaşlarımıza karşı şeffaf olacağız. Şeffaflık ilkemizin bir gereği olarak da sadece yönetim kurulunda yer alan adayları değil, listemizde yer alan tüm kurullardaki asil ve yedek bütün adaylarımızı daha önce açıkladık. COVİD 19 pandemisi maalesef dünya genelinde birçok dengeleri değiştirmiştir. Bu süreçte gıda tedariki ve güvenliğinin ne kadar önemli olduğu,  veteriner hekimliğin beşeri hekimlikten asla ayrılamayacağı bir defa daha ortaya çıkmıştır. Pandemi sürecinde de aktif bir şekilde çalışarak veteriner hekimliğin salgınlarla mücadelede ne kadar önemli olduğunu gösterebilmek için adayız. Çok kıymetli meslektaşlarımız, ‘Biz’ duygusuyla çıktığımız bu yolda bugün itibarı daha önce açıklamış olduğumuz listemizi ve seçilmemiz durumunda gerçekleştirmeyi düşündüğümüz projelerimizi 9 maddelik bir manifesto ile kamuoyunun takdirlerine sunuyoruz. Seçimin mesleğimizin problemlerine çözümler, meslektaşlarımıza mutluluklar getirmesi temennisiyle sevgi ve sayılarımızı sunarız” ifadelerini kullandı.