GÜNDEM
Giriş Tarihi : 17-11-2020 20:35   Güncelleme : 17-11-2020 20:37

SONUNDA OLACAĞI BUYDU:KISITLAMALAR BAŞLADI

Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Salgının seyri tırmanışını sürdürürse hepimiz için can acıtıcı neticelere yol açan tedbirlerin tekrar gündeme gelmesi kaçınılmaz hale gelir'' dedi.

SONUNDA OLACAĞI BUYDU:KISITLAMALAR BAŞLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Corona virüs ile mücadelede alınan ek tedbirleri açıkladı. Alınan tedbirlerle hafta sonları 10.00-20.00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Okullar yıl sonuna kadar online eğitime devam edecek.

SALGINDA EK TEDBİRLER

 

Yürütülen aşı çalışmalarında ümit verici gelişmeler yaşanıyor ancak tehdit devam ediyor. Sonbahar ile birlikte ağır bir tablo ile karşı karşıyayız.

İstanbul başta olmak üzere bazı şehirlerimizdeki hasta ve ölüm oranları bize daha çok dikkatli olmamızı söylüyor. Salgınla mücadeleyi ekonomimizi ayakta tutarak başarmak zorundayız.

Salgının seyri tırmanışını sürdürürse hepimiz için can acıtıcı neticelere yol açan tedbirlerin tekrar gündeme gelmesi kaçınılmaz hale gelir.

YENİ TEDBİRLER AÇIKLANDI

- Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 saatleri arası dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak.

 

- Ara tatilde olan okullardaki eğitim-öğretim, yıl sonuna kadar online olarak sürdürülecek.

 

- Alışveriş merkezi, market, restoran, berber ve kuaför gibi işletmelerin çalışma süreleri saat 10.00 ile 20.00 arası olarak sınırlanacak.

 

- Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanmaya devam edilecek. Halı sahaların faaliyetlerine ara verilecek.

 

- Sinemalar, sektörün talebine de uygun şekilde yıl sonuna kadar kapalı kalacak.

 

- Restoranlar sadece paket servis yapacak.  Kıraathanelerimizin faaliyetlerine bir süre ara verilecek.